سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
وصیت‌نامه «شهید سلیمانی» صحیفه مقاومت است

آئین «خوانش وصیت‌نامه سردار سپهد حاج قاسم سلیمانی» و معرفی کتاب همزمان با سالروز شهادت سردار فاطمی در مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان‌رضوی، در ابتدای این آئین حجت‌‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ضمن تسلیت سالروز شهادت سردار فاطمی، حاج قاسم سلیمانی، گفت: وصیتنامه شهید حاج قاسم نه‌تنها وجه شرعی دارد بلکه می‌توان از آن به‌عنوان عصاره زندگی بیش از ۶۰ سال از زندگی فردی نام برد که از بطن جمهوری اسلامی ایران پرورش یافته است.

وی خوانش وصیت‌نامه سردار دل‌ها را بسیار مهم دانست و افزود: این اهمیت از این منظر است که علاوه بر روحیه جهادی و انقلابی ایشان می‌توانیم با روحیه لطیف، انسانی و دیرآشنای او نیز آشنا شویم.

سبزیان اظهار کرد: رهبر معظم انفلاب‌اسلامی (مدظله العالی) پس از شهادت حاج قاسم می‌فرمایند «در معرفی حاج قاسم سعی نکنید شخصیتی ماورایی معرفی کنید چرا‌که این به معنای این است که او دست‌نیافتنی است، بلکه باید حاج قاسم را مانند اسطوره‌ها و معصومین معرفی کنید».

وی اساسی‌ترین و راهبردی‌ترین مسیر برای معرفی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در این جمله رهبری(مدظله العالی) عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ابراز کرد: رسالت ما به‌عنوان مسئولین فرهنگی در راستای معرفی ایشان با این سخن رهبری تعیین و مشخص می‌شود.

وی به معرفی کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگینامه خودنوشته حاج قاسم سلیمانی پرداخت و افزود: وصیت‌نامه سردار را می‌توان صحیفه‌ای در عرصه مقاومت دانست. می‌توان به جرات گفت یکی از نیازهای دنیای بشریت برای پیشروی در مسیر آزادی و ظهور حضرت مهدی(عج) خوانش حداقل یک بار این کتاب است؛ چراکه این کتاب به نوعی تکمیل‌کننده وصیت‌نامه ایشان است.

علی‌اکبر سبزیان در خصوص شخصیت حاج قاسم سلیمانی، گفت: فردی برخاسته از روستایی دورافتاده و محروم در کرمان برای رفع برخی از مشکلات خانواده پا به شهر کرمان می‌گذارد و بعدها تبدیل به فردی می‌شود که اسطوره دوران خود نام می‌گیرد و مراسم تشییع او تبدیل به یکی از بزرگترین مراسمات دنیا می‌شود.

وی تصریح کرد: حاج قاسم شدن آسان است اما یکی از شروط آن خوانش وصیتنامه و آشنایی با مکتب ایشان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: وصیت‌نامه حاج قاسم را گزینشی نخوانید چرا‌که هر سطر آن می‌تواند مشکل‌گشای بخشی از مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد.

وی حاج قاسم را پرورش یافته مکتب امام راحل(ره) دانست و اظهار امیدواری کرد دوران رهبری جمهوری اسلامی ایران به عصر ظهور متصل شود.
 
در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی؛ امیر دایی صراف، فرماندار شهرستان کاشمر؛ حسین ابراهیمی کردیانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار؛ محمدرضا بدیع‌زادگان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد؛ علیرضا صغیر، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجستان؛ سیدمسعود موسوی، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل؛ بهاره قاسمی، سرپرست کتابخانه مرکزی امام‌خمینی(قدس سره) مشهد مقدس؛ خواهر شهید مدافع حرم حسین محرابی و جمعی از همکاران اداره کل به خوانش وصیتنامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها