سه‌شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
آموزش خدمتی متقابل بین کتابخانه‌های عمومی و جهاد دانشگاهی است

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان قم در بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای قم، گفت: موضوع آموزش خدمتی متقابل بین کتابخانه‌های عمومی و جهاد دانشگاهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، محمد رستمی، رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم به همراه اکرم عباسی، مدیر اجرایی مرکز نوآوری و شکوفایی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و کریمه شعبانی، مسئول دانشجویی و فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای قم بازدید کرد‌ند.

مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم که در این بازدید مهمانان را همراهی می‌کرد با اشاره به ظرفیت‌های این اداره کل، گفت: کتابخانه‌های عمومی قم در 24 نقطه استان در حال خدمت‌رسانی به مردم در سطوح مختلف هستند و علاوه بر ارائه خدمات سنتی نظیر سالن مطالعه و امانت کتاب، به‌عنوان باشگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی، خدمات متنوع آموزشی را به تمام گروه‌های سنی ارائه می‌کنند.

وی افزود: ازجمله محورهای مشترک ما، آموزش است که فارغ التحصیلان دانشگاه عملی کاربردی جهاد می‌توانند از امکانات موجود در کتابخانه‌های عمومی به خصوص کتابخانه‌های عمومی فعال در مناطق کم برخوردار، در راستای آموزش‌های عمومی و شهروندی به اعضای کتابخانه‌ها استفاده کنندمحمد رستمی، رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم، نیز ضمن معرفی رشته‌های علمی و فعالیت‌های این مرکز گفت: دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی به صورت مساله‌محور فعالیت می‌کند به نوعی که رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه براساس حل نیازهای جامعه طراحی و تدوین شده‌اند و این قابلیت می‌تواند در کمک به حل مسائل کتابخانه‌های عمومی استان استفاده شود.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان قم ادامه داد: موضوع آموزش می‌تواند یک خدمت متقابل باشد؛ چراکه کتابداران با توجه به تجربیاتی که در زمینه‌های مختلف کسب کرده‌اند، می‌توانند در زمینه تدریس و آموزش در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت کنند.

وی بیان کرد: مرکز نوآوری، کارآفرینی و رویدادهای شتاب دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت فعالی است که می‌تواند با همکاری دوجانبه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و جهاد برای پر کردن خلاهای نوآورانه در کتابخانه‌های عمومی استفاده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها