چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
پرداخت تسهیلات به چاپخانه‌داران/40 درصد ناوگان صنعت چاپ نیازمند نوسازی

احمد ابوالحسنی با اشاره به لزوم نوسازی و بازسازی بیش از 40 درصد ناوگان صنعت چاپ کشور، گفت: واحدهای صنفی چاپی سراسر کشور باید نیاز خود به ماشین‌آلات و تجهیزات جدید را مکتوب به اتحادیه چاپ تهران اعلام کنند تا تسهیلات لازم در تعامل با وزارت صمت و بانک‌ها تامین شود.

احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به تعاملات و ارتباطات این اتحادیه با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین تسهیلات بانکی، گفت: علاوه بر وزارت صمت، با موسسات مالی و اعتباری و بانک‌ها نیز تعاملاتی داشتیم تا بتوانیم برای فعالان صنعت چاپ تسهیلات مالی دریافت کنیم.
 
 وی ادامه داد: قبل از اینکار لازم است آمار و اطلاعات کاملی داشته باشیم که چه تعداد از چاپخانه‌ها به تجهیزات و ماشین‌آلات جدید نیاز دارند و میزان تسهیلات مورد نیاز آن‌ها چه مقدار است و با آمار و ارقام جلو برویم.
 
ابوالحسنی با طرح این موضوع که حدود ۴۰ درصد ناوگان صنعت چاپ به بازسازی و نوسازی نیاز دارد، عنوان کرد: این نوسازی در حوزه‌ها و رسته‌های مختلف است، با توجه به اینکه بخش زیادی از چاپخانه‌داران به نقدینگی برای واردات و خرید ماشین‌آلات جدید نیاز دارند باید شرایطی از سوی دولت برای اختصاص این تسهیلات فراهم شود.
 
وی تاکید کرد: در این زمینه اتحادیه چاپخانه‌داران با جمع‌آوری اطلاعات و آمار دقیق از نوع نیاز چاپخانه‌ها، طی روزهای آتی مذاکراتی با مسئولان خواهد داشت تا بتوانیم با بروزرسانی ماشین‌آلات خود زمینه لازم برای حضور پررنگ در عرصه صادرات صنعت چاپ منطقه را فراهم کنیم.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه مدیران چاپخانه‌ها می‌توانند نوع ماشین مورد نیاز را با ذکر سال ساخت و قیمت ریالی و ارزی آن را مکتوب به اتحادیه چاپخانه‌داران اعلام کنند، گفت: در این زمینه تلاش می‌شود پس از جمع‌آوری اطلاعات یاد شده، پیگیری‌ها برای دریافت تسهیلات مالی مورد نیاز صنف چاپ از سَرگرفته شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها