شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
تقویت محتوایی و منابع بخش اسلام موزه تاریخ ادیان روسیه

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با رئیس موزه تاریخ ادیان روسیه در سن پطرزبورگ، ضمن تجلیل از اقدامات مرتبط با بخش اسلام در این مجموعه، بر تقویت و تأمین منابع محتوایی در زمینه معرفی اسلام تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به شهر سن‌پطرزبورگ روسیه که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مسئولان فرهنگی این شهر انجام شد، در دیدار با لوبف موسینکو، رئیس موزه تاریخ ادیان این کشور، راه‌های تقویت محتوایی منابع موزه در زمینه اسلام را بررسی کرد.
 
در این دیدار مقرر شد با برنامه‌ریزی و دسترسی رایزنی فرهنگی کشورمان و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات این مجموعه با مراکز متنوع ایرانی فراهم و در زمینه تأمین محصولات مورد نیاز اقدام شود.
 
احمدوند همچنین ضمن تقدیر از برگزاری برخی نشست‌های تخصصی با موضوع اسلام و ایران در این مجموعه، آمادگی ایران برای اجرای برنامه‌ و نشست‌های مشترک را اعلام کرد.
 
موزه تاریخ ادیان روسیه از مراکز مهم این کشور در زمینه شناخت و معرفی ادیان است. بخش اسلام و شیعه در این موزه احتیاج به تقویت و تجهیز دارد. معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار، از آمادگی ایران برای تجهیز و غنی‌سازی این بخش خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها