چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
داستان زندگی ادواردو آنیلی ظرفیت ساخت فیلم را دارد

دیپلمات سابق ایران گفت: داستان زندگی ادواردو آنیلی ظرفیت و پتانسیل ساخت فیلم سینمایی و سریال دارد و کارگردانان می توانند داستان زندگی وی را به نمایش درآورند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آیین گشایش نمایش «ادواردو» با حضور کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، محمد بلوری، روزنامه نگار پیشکسوت، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و هنردوستان در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

محمدحسن قدیری ابیانه، در آیین گشایش نمایش «ادواردو » ظرفیت داستان زندگی ادواردو آنیلی برای ساخت فیلم و سریال را زیاد دانست و گفت: این داستان، ظرفیت و پتانسیل ساخت فیلم سینمایی و سریال دارد و کارگردانان می توانند داستان زندگی وی را به نمایش در آورند.

وی با اشاره به مسیحی و یهودی بودن پدر و مادر ادواردو آنیلی و مسلمان شدن وی افزود: به تصویر کشیدن زندگی این فرد برای دیگران می‌تواند زمینه‌ساز مسلمان شدنشان شود.

قدیری ابیانه درباره شرایط و زندگی ادواردو آنیلی گفت: وی تنها پسر خانواده ثروتمند و مطرح ایتالیایی بود و چهار سال پیش از انقلاب ایران در دانشگاهی در امریکا با قرآن آشنا و پس از خواندن آن متوجه آسمانی بودن این کتاب شد و پس از مدتی مسلمان شد و پس از آن نیز به تشیع گروید.

وی ادامه داد: می‌توان با ساخت فیلم و سریال هایی از زندگی ادواردو آنیلی مردم دیگر کشورها را به تفکر و پذیرش دین اسلام سوق داد.

سفیر پیشین ایران در استرالیا زبان هنر را از عوامل تاثیرگذار برای جذب افراد به دین اسلام دانست و از کارگردانان و سازندگان درخواست کرد مردم دیگر کشورها را با بیان هنر به دین اسلام دعوت کنند.

ابوالفضل عِشرب، ‌کارگردان نمایش ادواردو نیز در این آیین با بیان اینکه حدود یک سال و نیم از طرح اولیه این اثر می‌گذرد، عنوان کرد: در طول این مدت، متن بازنویسی شد و مورد تایید قرار گرفت، سپس از اوایل بهمن سال گذشته تمرین‌ها آغاز شد و از پنجم تیرماه نمایش ادواردو در حوزه هنری روی صحنه رفت.

عِشرب گفت: زمانی که طرح اولیه نمایش ادواردو را به راحیل سرهنگی ارایه دادم، هیچ‌کدام با شخصیت ادواردو آنیلی آشنایی نداشتیم، حتی بازیگران نیز با وی آشنایی نداشتند. در این مدت امکانی برای شناخت شخصیت ادواردو آنیلی فراهم شد و این شخصیت برای ما خیلی جذاب بود.

نمایش «ادواردو» بر اساس نمایشنامه‌ای از زندگی ادواردو آنیلی نوشته راحیل سرهنگی و به کارگردانی ابوالفضل عشرب در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می رود. امیرحسین انصافی، ندا اصغری، رضا معراجی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، نیلوفر سیاری، مرتضی دلداده، راحیل سرهنگی، مهدی مزدارانی، حانیه رهگذر، سینا صبحی، پژمان سرمایه‌خواه و مهیار برخورداری بازیگران این نمایش هستند. همچنین سجاد یاری (مشاور کارگردان)، ابوالفضل حسین زاده (طراح صحنه و نور)، علیرضا خدامرادی (طراح پوستر و بروشور)، راحیل سرهنگی (طراح لباس و گریم)، تبلیغات و فضای مجازی (محمدرضا عشرتی)، سینا صبحی (مدیر صحنه)، مهیار درخشان و عارفه عشرت (دستیار صحنه)، دینا بابایی (عکاس) و فاطمه حسینی (اپراتور نور و صدا) از دیگر عوامل این اثر هستند.

نمایش ادواردو تا سی‌و‌یکم تیرماه  ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه مهر حوزه‌ هنری روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند و یا با شماره ۰۹۲۱۳۳۰۴۳۹۱ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها