شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
کتاب گویای «روزهای جنگی سعید» منتشر شد

کتاب گویای «روزهای جنگی سعید» تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب گویای «روزهای جنگی سعید»، به تهیه‌کنندگی فرزاد شریفی و صداپیشگی و روایت حمید یزدانی ابیانه در 571 دقیقه تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
علاوه بر نسخه کامل این کتاب، نسخه دیگری به‌صورت خلاصه از کتاب «روزهای جنگی سعید» به تهیه کنندگی معصومه ملالو و روایت بهادر ابراهیمی تهیه شده است.
 
کتاب «روزهای جنگی سعید»، خاطراتی از «سعید بلوری»، جانباز و رزمنده‌ی گردان تخریب لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) است که گروه تحقیقاتی فتح‌الفتوح، پژوهش و نگارش آن را بر عهده داشته است.
 
جنگ با تمام زشتی‌ها و وجه غیرانسانى خود، الهام‌بخش آثارى زیبا در حوزه‌ی ادبیات و فرهنگ پایدارى شده است. چهل سال از آغاز جنگ تحمیلى رژیم بعث عراق علیه ایران مى‌گذرد؛ جنگى که طولانى‌ترین جنگ کلاسیک قرن بیستم دانسته شده است.
 
این کتاب خاطرات سعید بلوری، یکی از رزمندگان گردان تخریب لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص)، است که لحظات شیرین و حیرت‌انگیزش، آن را بسیار دل‌نشین کرده است.
 
تلاش‌هاى گوناگون و ارزشمندى براى ثبت ابعاد مختلف این رویداد عظیم در قالب‌هاى ادبى، هنرى و پژوهشى انجام گرفته است. بااین‌حال، کماکان حجم بسیارى از موضوع‌ها و رخدادهای این حماسه‌ی ملى مغفول مانده است. مؤلف این کتاب به بخشی از این خاطرات و رخدادها اشاره کرده است.
 
سعید بلوری در بیستمین روز مردادماه سال 1345 متولد شد. تنفس گازهای شیمیایی و جراحت‌های چشم از یادگارهای دفاع مقدس برای او است. کتاب «روزهای جنگی سعید» از خاطرات این بزرگ‌مرد می‌گوید.                         
 
کتاب «روزهای جنگی سعید» به نویسندگی گروه فتح‌الفتوح در سال 1400 از سوی انتشارات مرزوبوم منتشر شده است.
 
برای دریافت کتاب گویای «روزهای جنگی سعید» اینجا را کلیک کنید
برای تهیه نسخه الكترونيكی کتاب «روزهای جنگی سعید» اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها