شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
کتاب «کودک اندلسی» به چاپ پنجم رسید

کتاب «کودک اندلسی (در بر دارنده داستان عبرت انگیز کودک مسلمان از خانواده به ظاهر مسیحی)» بازنوشته جواد محدثی که به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است به چاپ پنجم رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، چاپ پنجم کتاب «کودک اندلسی (در بر دارنده داستان عبرت انگیز کودک مسلمان از خانواده به ظاهر مسیحی)» بازنوشته جواد محدثی به همت مؤسسه بوستان کتاب در 70 صفحه منتشر شد.

این کتاب، داستان مهیج و عبرت‌آموز نوجوانی است از یک خانواده به ظاهر مسیحی، اما در باطن مسلمان از سرزمین اندلس، که پس از سقوط دردآور حکومت و تمدن مسلمانان در پی تهاجم فرهنگی و نظامی و استیلای مسیحیان بر کشور او، برای حفظ جان و ایمان خود به کشور مغرب (مراکش) هجرت می‌کند.
 
داستان آموزنده و تکان دهنده «کودک اندلسی» سال‌ها پیش از انقلاب اسلامی، با همین نام، به اسم مستعار نویسنده آن (م.ه.ح) چاپ شده بود، اما با قلمی نسبتا قدیمی که برای کتابخوانان امروز، جاذبه اندکی داشت. 

از آنجا که جوهره این داستان تاریخی، بسی عبرت آموز و بیدارگر است، با شرح و بسطی بیشتر و توضیح نکات مبهم و قلمی تازه که نوعی بازآفرینی و بازنویسی به شمار می‌رود و برخی توضیحات جانبی به صورت «ضمیمه» در آخر کتاب، به جوانان و نوجوانان عزیز ایران اسلامی تقدیم می‌شود.

علاقه‌مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه نمایند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها