چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
کتاب گویای «جنگ، بازیابی ثبات» منتشر شد

کتاب گویای «جنگ، بازیابی ثبات» تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب گویای «جنگ، بازیابی ثبات» به نویسندگی محمد دروديان و به تهیه‌کنندگی تينا ميركريمی، صداگذاری علی فضیلت، صداپیشگی و روایت حسن آزادی، ابوالفضل شاه‌بهرامی و تینا میركریمی در دو قسمت، قسمت اول در 323 دقيقه و قسمت دوم در 356 دقیقه تهیه و روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
کتاب «جنگ، بازیابی ثبات» جلد دوم از مجموعه پنج‌جلدی «تجزیه‌ و تحلیل جنگ ایران و عراق» است. با توجه به تأثیر بسیاری که جنگ عراق علیه ایـران از جنبه‌های گونـاگون بـر کشور گذاشت، پرداختن به این جنگ از ابعاد مختلف ضروری است. به‌ویژه کسب تجربه برای اندیشیدنِ تدابیر مناسب در موقعیت‎های بحرانی به‌منظور جلوگیری یا کاهش خساراتی کـه ممکن است از طرف رقبای جمهوری اسلامی ایران به کشور تحمیل شـود. از جمله‌ این تجارب، دستاوردهایی بود که در این دوران در زمینه‌ امنیت ملی و حفظ تمامیت ارضی به دست آمد و برای تصمیم‌گیرندگان نظام و مردم و همچنین در بازدارندگی همسایگان و قدرت‌های بزرگ از تعرض به سرزمین ایران، تعیین‌کننده بود.
 
مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ در این زمینه آثار متعددی منتشر کرده یا در دست تهیه دارد که یکی از آن‌ها مجموعه‌ «تجزیه ‌و تحلیل جنگ ایران و عراق» است. از این مجموعه‌ پنج ‌جلدی که جنگ ایران و عراق را از بُعد اسـتراتژیک بررسی و تحلیل می‌کند، در سه جلد منتشر شده است. جلد اول (ریشه‌های تهـاجم) و جلد دوم (جنگ، بازيابی ثبات) در سال 1378 و جلد سوم (تنبیه متجاوز) در سال 1380 در دسترس همگان قرار گرفت. در آینده‌ نزدیک نیز جلد چهارم و پنجم به چاپ خواهد رسید.
 
 بررسی تحولات سیاسی - نظامی از سال 1359 تا سال 1361، به‌صورت جمع‌بندی و تفصیلی، در کتاب «جنگ؛ بازیابی ثبات» گردآوری شده است. بررسی و تشریح ابعاد و ویژگی‌های هجوم سراسری عراق به ایران و علل توقف آن و سرانجام، چگونگی بیرون راندن نیروهای متجاوز از خاک ایران از موضوعات بيان شده در اين كتاب است.
 
کتاب «جنگ؛ بازیابی ثبات» در سال 1378 از سوی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدّس منتشر شده است.
 
برای دریافت بخش اول کتاب گویای «جنگ؛ بازیابی ثبات» اینجا را کلیک کنید.
برای دریافت بخش دوم کتاب گویای «جنگ؛ بازیابی ثبات» اینجا را کلیک کنید.
 
برای تهیه نسخه الكترونيكی کتاب گویای «جنگ؛ بازیابی ثبات» اینجا را کلیک کنید.

برای تهیه نسخه چاپی کتاب گویای «جنگ؛ بازیابی ثبات» اینجا را کلیک کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها