یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
آغاز ثبت‌نام برای شرکت در پانزدهمین دوره آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال»

دوره پانزدهم آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» به‌صورت برخط با حضور نویسندگان جوان از سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه و ادبیات ایران، پانزدهمین دوره آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» به مدت هشت‌ روز از 18 تا 26 آذر‍‌ماه به‌صورت برخط و با حضور نویسندگان جوان از سراسر کشور برگزار می‌شود؛ از همه علاقه‌مندان به داستان‌نویسی دعوت می‌شود تا از 14 آذرماه تا پایان چهارشنبه (17 آذرماه) برای شرکت در این دوره آموزشی ثبت‌نام کنند.

 
ادب‌جویان در این دوره آموزش داستان‌نویسی از کلاس‌های درسی افرادی چون محمدرضا سرشار، حمیدرضا منایی، آناهیتا آروان، رامبد خانلری، منصور علیمرادی، قاسم‌علی‌فراست، سعید تشکری، احسان رضایی، علی چنگیزی، احمد شاکری، راضیه تجار، مجید قیصری و کامران پارسی‌نژاد بهره خواهند برد.
 
در پانزدهمین دوره آموزش داستان‌نویسی «آل‌جلال» که حسب ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد، عنوان‌هایی چون «تجربه‌هایی در نگارش داستان»، «ساختار متن دراماتیک»، «از تصویر تا متن»، «یک شگرد طلایی برای تریلرنویسی»، «بومی‌نویسی و اهمیت جغرافیا»، «تصویری نوشتن در داستان چگونه است؟»، «پرتره‌نویسی در رمان»، «ژانر فانتزی در ادبیات ایران»، «از کلاسیک‌ها چه می‌آموزیم؟»، «کارکرد نثر و زبان در داستان»، «داستان تاریخی، فرصت‌ها و موانع»، «چرا ادبیات جنگ به مهم‌ترین ژانر تبدیل نشده است؟» و «داستان‌نویس چقدر به خواندن نقد نیاز دارد؟» تدریس می‌شود.
 
عضویت رایگان در پایگاه نقد داستان به نشانی www.naghdedastan.ir و ارسال حداقل یک داستان کوتاه از طریق حساب کاربری در پایگاه برای حضور در این دوره آموزشی الزامی است.
 
پانزدهمین دوره داستان‌نویسی «آل‌جلال» از پنج‌شنبه (18 آذرماه) در قالب 13 کارگاه مجازی با هدف ایجاد فرصت برابر آموزش برای ‌نویسندگان جوان و نیز پرورش استعدادهای این حوزه در سامانه‌ای برخط برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها