شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
«آیت عقل و دین»، ویژه‌نامه چهلمین روز درگذشت علامه حسن‌زاده آملی(ره) منتشر شد

«آیت عقل و دین»، ویژه‌نامه چهلمین روز درگذشت علامه حسن زاده آملی(ره) به عنوان ضمیمهِ ماهنامه فرهنگی و هنری «آرمان هنر» همراه با مطالبی متنوع درباره این دانشمندِ فقید در 148 صفحه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دراین ویژه‌نامه، آثار و گفتارهایی از آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی، مهدی گلشنی، سیدسلمان صفوی، منوچهر صدوقی‌ سها، غلامرضا اعوانی، عبدالکریم پارسا، سیدیحیی یثربی، سیدحسن امین، قادر فاضلی، محمدرضا زائری، کریم فیضی تبریزی، محمدحسین اکبری ساوجی، مجید فرخ‌زادی، حسن سیدی ساروی، محسن آزموده، رضا اسماعیلی و آریا یونسی منتشر شده است.

مرحوم آیت‌الله حسن‌زاده آملى(ره) از معدود مفاخر جهان اسلام بود که علاوه بر تضلّع در رشته‌هاى مختلف علمى، ‏در معارف توحیدى و اندیشه‌هاى عرفانى نیز در افق برتر قرار داشت؛ به‌طورى‌‌که رشحات افکار رفیع و فیوضات بحار حکمت ‏و عرفان از ایشان شخصیّتى استثنایى به وجود آورده بود.

این عالم و حکیم فقید، حقیقت و عمق تعالیم و مبانى اصیل ‏شریعت اسلام را با تمام وجود لمس نموده و مدرکات عقلانى و وحیانى را با حقایق شهود در آمیخته بود.‏

از این عالم ربانی و فقیه صمدانی بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در موضوعات و حوزه‌های مختلفی چون فلسفه، عرفان، ادبیات، ‏فقه، اصول، ریاضیات و نجوم به زیور طبع آراسته شده است.‏


این ویژه‌نامه در 148 صفحه وزیری و با قیمت 35‌هزار تومان منتشر شده است؛ و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از کیوسک‌های فروش مطبوعات در خیابان انقلاب تهران، از چهارراه فلسطین تا میدان انقلاب، همچنین کتابفروشی‌های موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، انتشارات حکمت، انتشارات مولی و انتشارات خوارزمی تهیه نمایند.

همچنین نسخه الکترونیکی این ویژه‌نامه نیز با تخفیف ویژه در اپلیکیشن‌های «طاقچه» و «جار» در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

ماهنامه فرهنگی و هنری «آرمان هنر» به مدیرمسئولی سیده‌الهام کاظمی و سردبیری صدرا صدوقی منتشر می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها