چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱
ترجمه و انتشار نخستین اثر ایتالو کالوینو

نخستین اثر داستانی ایتالو کالوینو به نام «کوره‌راه لانه‌های عنکبوت» با ترجمه‌ای از آهنگ حقانی و از سوی نشر نون منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ رمان «کوره‌راه لانه‌های عنکبوت» نوشته ایتالو کالوینو با ترجمه آهنگ حقانی به همت نشر نون روانه کتاب‌فروشی‌ها شد.

در توضیحی بر این اثر آمده که «کوره‌راه لانه‌های عنکبوت» نخستین رمان ایتالو کالوینو، نویسنده نامدار ایتالیایی و خالق شاهکارهایی چون «اگر شبی از شب‌های زمستان مسافری»، «شهرهای نامرئی» و «بارون درخت‌نشین» است.

کالوینو در مقدمه کتاب می‌نویسد: «اولین کتابت، وقتی هنوز برای اینکه تعریف بشوی خیلی زود است، تو را تعریف می‌کند و پس از آن این تعریف تا آخر عمر با تو می‌ماند و تلاش می‌کنی مسجلش کنی یا گسترشش دهی یا بهبودش بخشی و یا حتی تکذیبش کنی؛ اما هرگز از دستش خلاصی نداری.»

نخستین رمان ایتالو کالوینو هنوز هم جزو بهترین آثار کارنامه این نویسنده و تاریخ ادبیات است و در بسیاری از فهرست‌های معتبر جزو کتب داستانی برتر دنیا قرار گرفته است.

ایتالو کالوینو در دهه ۱۹۶۰ به کوبا بازگشت و در هاوانا با ارنستو چه‌گوارا دیدار کرد. وی از پایان همین دهه با حفظ سبک اصلی و طنز خاص خود روی به ادبیات علمی - تخیلی و فانتزی آورد و داستان‌هایی چون مارکووالدو، کمدی‌های کیهانی و شهرهای نامرئی را نوشت. در سال ۱۹۸۱ نشان افتخار فرانسه به او اعطا شد و چهار سال بعد بر اثر خونریزی مغزی در سیه‌نا درگذشت.

کتاب‌های «کوره راه لانه‌های عنکبوت» (نشر قطره، ۱۳۹۵)، «شوالیه ناموجود» (نشر چشمه،۱۳۸۲)، «ویکنت دوشقه یا «ویکنت دونیم‌شده»، «مورچه آرژانتینی»(انتشارات کاروان)، «افسانه‌های ایتالیایی»(انتشارات نیلا)، «بارون درخت‌نشین»(نشر نگاه)، «چه کسی در دریا مین کاشت؟»(نشر کتاب خورشید)، «سوداگری در ساخت و ساز»(نشر کتاب خورشید)، «کمدی‌های کیهانی»(نشر کتاب نادر)، «کاخ سرنوشت‌های متقاطع»(انتشارات روزنه، ۱۳۹۶)، «شهرهای نامرئی یا شهرهای ناپیدا»(انتشارات خورشید)، «اگر شبی از شب‌های زمستان مسافری»(نشر آگاه)، «شاه گوش می‌کند»(انتشارات مروارید)، «یک روز ناظر انتخاباتی»(انتشارات خورشید)، «ابر آلودگی»(انتشارات خورشید) و «شش یادداشت برای هزاره بعدی» از جمله آثار کالوینو است که پیشتر ترجمه و منتشر شده است.

کتاب «کوره‌راه لانه‌های عنکبوت» نوشته ایتالو کالوینو، در 236 صفحه، به قیمت 60هزار تومان، با شمارگان هزاروصد نسخه، در قطع رقعی، جلد شومیز و با ترجمه آهنگ حقانی، از سوی نشر نون به کتاب‌فروشی‌ها راه یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها