چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
سومین دوره جایزه کتاب سال زنجان فراخوان داد

سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان، کلیه آثار منتشرشده در حوزه دفاع‌مقدس، مدافعان حریم و ۳۵۳۵ شهید استان زنجان را در بخش ویژه داوری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط‌ عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود و در سه گروه تالیف، ترجمه و احیای متون آثار می‌پذیرد.
 
آثار منتشر شده مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه زنجان‌شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان زنجانی در تمام حوزه‌ها و همچنین آثاری که برای نخستین‌بار در سال 1399 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده باشند، می‌توانند در سومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان شرکت کنند. ملاک، سال انتشار و شناسنامه کتاب خواهد بود.
 
در بخش ویژه این جایزه نیز هیئت داوران کلیه آثاری که در حوزه دفاع‌مقدس، مدافعان حریم و 3535 شهید استان زنجان منتشر شده‌اند را نیز داوری خواهند کرد.
 
براساس این فراخوان، ویراست جدید آثار علمی، چنانچه به تشخیص گروه داوری 40درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر کرده باشد، مجدد قابل بررسی خواهد بود. همچنین، کتاب‌های آموزشی از دایره انتخاب و داوری این دوره از جایزه کتاب سال استان خارج می‌شوند. هر جلد از کتاب‌های دوره‌ای نیز در صورت استقلال محتوایی، حکم یک کتاب مستقل را دارد، در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است.
 
کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد و هر مولف باید دو نسخه از اثر خود را جهت شرکت در فرآیند داوری حداکثر تا 31 مردادماه 1400 به دبیرخانه سومین دوره جایزه واقع در استان زنجان، میدان استقلال، ساختمان مرکزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ارسال کند.
 
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت فراخوان و فرم‌های شرکت در جایزه می‌توانند به آدرس اینترنتی zanjan.farhang.gov.ir  مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها