شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
حمایت از پایان‌نامه‌های ارشد و رساله دکترا در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در طرحی جامع از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله دکترا با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، امیر سرتیب محمد زارع؛ مشاور مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ضمن اعلام حمایت از رساله دکترا و پایان‌نامه کارشناسی ارشد گفت: در حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله دکترا با موضوعات دفاع مقدس، سال 94 در جلسه‌ای با اساتید دانشگاه‌ها، نزدیک به دو هزار عنوان حول محور دفاع مقدس چون ابعاد نظامی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی جنگ ایران و عراق انتخاب و تعیین شد، چون در آن زمان موزه تنها عنوان دفاع مقدس را داشت، بنابراین عناوین انقلاب اسلامی مطرح نبود.

وی افزود: در نامه‌ای به 124 دانشگاه غیر پزشکی ـ با احتساب دانشگاه آزاد و پیام نور- با عنوان حمایت موزه دفاع مقدس از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها درخواست کردیم، علاوه بر اعلام عناوینی دفاع شده با موضوعات دفاع مقدس، موضوعات و عناوینی را پیشنهاد دهند.

امیر سرتیب محمد زارع اظهار کرد: با بررسی دو هزار عنوان پایان‌نامه و رساله دفاع مقدس از معاون آموزشی و پژوهشی وزارت علوم و معاونین آموزشی و پژوهش 20 دانشگاه مستقر نظامی و غیرنظامی در تهران همچون دانشگاه دافوس ارتش، دانشگاه تهران، دانشگاه دافوس سپاه، دانشگاه شهید رجایی دعوت کردیم و شیوه‌نامه پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا، به تمامی افراد حاضر در جلسه ابلاغ شد و در نهایت کل عناوین به 124 دانشگاه مکاتبه شد.

مشاور مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادامه داد: از سال 95 تاکنون 128 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا مورد حمایت موزه قرار گرفته است. یکی از حمایت‌های موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این است که دانشجویان می‌توانند از کتابخانه تخصصی جنگ موزه در نگارش پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکترا بهره ببرند و نیز می‌توانند با فرماندهان جنگ در این زمینه ملاقات و گفت‌گو داشته باشند.

وی با اشاره به حمایت مالی رساله دکترا و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد در سال 1400، گفت: در سال جدید کارشناسی ارشد هفت میلیون است که از این مبلغ یک میلیون به استاد راهنما و شش میلیون به دانشجو تعلق می‌گیرد و در مقطع دکترا نه میلیون تومان درنظر گرفته شده است که مبلغ یک‌ونیم میلیون تومان به استاد راهنما و هفت‌ونیم میلیون تومان به دانشجو تعلق خواهد گرفت.

مشاور مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن اشاره به حذف ابعاد نظامی دفاع مقدس این طرح ،تصریح کرد: با حذف عناوین نظامی دوران دفاع مقدس، 800 عنوان قابل پژوهش و تحقیق از سوی دانشجویان دو مقطع است. دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد می‌توانند یک عنوان را انتخاب کرده و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قراردادی در سه نسخه با دانشجو تنظیم می‌کند و در سه مرحله مبلغ حمایتی داده می‌شود. عناوین دفاع مقدس در سایت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع قدس بارگذاری شده است. با توجه به اینکه موزه عنوان «انقلاب اسلامی» را داراست، بنابراین حدود 400 عنوان هم برای انقلاب اسلامی تعیین شده که با بررسی آنها، عناوین در سایت قابل مشاهده خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها