دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
مراسم بزرگداشت روزهای فردوسی و خیام به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

بزرگداشت روزهای ملی فردوسی، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و حکیم عمر خیام نیشابوری، فیلسوف و شاعر رباعی‌سرا به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی استان، اعضای انجمن، معاون فرماندار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با موضوع بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام برگزار شد.

دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه، گفت: امسال نیز شیوع بیماری کرونا و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری هر نوع تجمع را محدود کرده است و بنا بر همین امر بزرگداشت روزهای ملی فردوسی و خیام به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 
جعفر مروارید با اشاره به برگزاری جلسات ستاد بزرگداشت روز ملی خیام در نیشابور افزود: همه مسئولین این شهرستان در تلاش هستند این بزرگداشت به بهترین شکل برگزار شود و ما نیز در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان و این اداره کل در کنار این شهرستان هستیم.
 
مروارید با اشاره به برگزاری همایش روز بزرگداشت فردوسی در مشهد گفت: برای همایش ملی «شاهنامه و زبان فارسی» که به صورت مجازی توسط خردسرای فردوسی برگزار می‌شود، اطلاع رسانی مناسب صورت پذیرد که اکثریت علاقمندان بتوانند در این همایش شرکت کنند.
 

 
وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های که انجام شده است، سخنرانی‌های علمی مناسب و خوبی برای این همایش در نظر گرفته شده است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: پیام دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همزمان با ۲۵ اردیبهشت روز ملی فردوسی و پاسداشت زبان فارسی و 28 اردیبهشت روز ملی خیام منتشر و در برنامه‌های بزرگداشت مجازی قرائت می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها