چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
کتاب صوتی «فقه، سیاست و حکومت» روانه بازار شد

ایران صدا کتاب «فقه، سیاست و حکومت» را به مناسبت روز جمهوری اسلامی تولید و منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ به نقل از روابط عمومی ایران صدا؛ کتاب «فقه، سیاست و حکومت» با مقدمه محسن اسماعیلی، استاد دانشگاه و عضو مجلس خبرگان رهبری و نوشته علی دارابی و مسعود مطلبی است.

این کتاب که حاصل بیش از دو دهه تدریس مولفان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است، در مدت پنج سال نگارش شده و در ۵۱۴ صفحه، ۷ فصل و ۵ ضمیمه (پیوست) به چاپ رسیده است.

فصول اول تا سوم این‌کتاب به کلیات و ادبیات فقه، تاریخچه فقه و اجتهاد، مکاتب و مدرسه‌های فقهی شیعی اختصاص دارد. چیستی و چرایی فقه سیاسی و فقه حکومتی، موضوعات فصل چهارم و پنجم هستند و فصل ششم به تبیین نظری و تاریخی نظریه ولایت فقیه اختصاص یافته و فصل هفتم تجربه فقه سیاسی در گذشته و حال در جمهوری اسلامی با رویکرد آینده پژوهی فقه سیاسی را شامل می‌شود.

کتاب «فقه، سیاست و حکومت» توسط ایران صدا به روایت حسن سلطانی و حامد عباسی و تهیه‌کنندگی امیر کشانی به صورت گویا تولید شده است که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان این کتاب را از پایگاه کتاب گویای ایران صدا بشنوند.

همچنین مخاطبان می‌توانند برای دریافت این کتاب گویا نرم‌افزار تلفن همراه ایران‌صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به رایگان دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها