پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
۳۰ عنوان کتاب مکتوب و ۱۱ کتاب صوتی دفاع مقدس رونمایی شد

«۳۰ عنوان کتاب مکتوب»، «۱۱ کتاب صوتی دفاع مقدس» و تولیدات رسانه‌ای و هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا وسیمای استان سمنان ویژه چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در آیین رونمایی از «۳۰ عنوان کتاب مکتوب» و «۱۱کتاب صوتی دفاع مقدس» که عصر امروز 7 اسفند در سالن یادگار امام استانداری سمنان برگزار شد، با اشاره به اینکه اقدامات بسیار ارزنده‌ای در استان سمنان به منظور اجرای طرح‌های فاخر و عظیم فرهنگی در حال انجام است، گفت: مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس یک نماد فاخر فرهنگی برای استان سمنان است.
 
وی افزود: دوران دفاع مقدس یک میراث فاخر برای کشور و تمامی نسل‌های ملت ایران اسلامی است که مراکزی همچون مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان می‌توانند مرکزی برای ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان استان سمنان برای جوانان و نسل‌های آینده کشور باشد.
 
آشناگر ادامه داد: وظیفه بسیار خطیری برای انتقال مطلوب، مناسب و پرمحتوای ارزش‌های دفاع مقدس از نسل‌های طلایی دوران دفاع مقدس به نسل‌های آینده داریم و نیاز است در این مسیر با استفاده از ظرفیت‌‌های صوتی، بصری و مکتوب خاطرات، ارزش‌ها و رشادت‌های رزمندگان استان در آن دوران را ثبت کنیم.

 


استاندار سمنان با تاکید بر اینکه تجلیل از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس به گونه‌ای انجام شود که در شان این قشر باشد اضافه کرد: تعیین تکلیف ۱۲۰ شهید مفقودالاثر استان در دستور کار قرار گیرد.
 
وی یادآور شد: اردوی راهیان نور ویژه جوانان و دانش‌آموزان به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است اما می‌توان از ظرفیت فضای مجازی و حضور در مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس برای برگزاری غیرحضوری اردو و آشنایی نسل امروز با ارزش‌های دفاع مقدس بهره‌گیری کرد.

 


در ادامه حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: بالغ بر ۳۰ هزار نفر رزمنده و ایثاگر استان در دوران دفاع مقدس در قالب برنامه‌های چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس در استان تقدیر می‌شوند.
 
وی ادامه داد: هدف‌گذاری برای تقدیر و تجلیل از ۳۰ هزار نفر از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس استان در قالب برنامه‌های چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس در استان انجام شده است.

خجسته‌پور افزود: تاکنون ۱۸ هزار نفر از رزمندگان و ایثارگران در حوزه‌های فرهنگیان، کارگری، اساتید دانشگاهی، بانوان، اصناف، ورزش، حمل و نقل و سایر حوزه‌ها تقدیر و تجلیل شدند که تا پایان سال هدفگذاری تعیین شده محقق می‌شود‌.
 
معاون استاندار سمنان تصریح کرد: ستاد چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس استان با حضور کمیته‌های چندگانه به ریاست دستگاه‌های اجرایی متولی امر در استان تشکیل و برنامه‌های مقرر شده به بهترین نحو ممکن به انجام رسید.
 
وی اظهار کرد: در راستای اجرای مطلوب برنامه‌های چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس در استان سمنان نمایشگاه اقتدار ۴۰ با استقبال بسیار خوب مردم و با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.
 
خجسته‌پور گفت: اقدامات میدانی مطلوبی از جمله «روایت مقدس»، «رایحه ایثار»، «عزاداری محرم درب منازل» و «برنامه فراگیر آشنایی با مفاهیم دفاع مقدس» در چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس در استان برگزار شد.
 
معاون استاندار سمنان بیان کرد: «تولید و پخش ۳ هزار دقیقه برنامه در سیما و ۱۵ هزار دقیقه برنامه در صدای مرکز سمنان»، «تدوین ۴۰ پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری»، «رونمایی از کتاب»، «تهیه ۲۰ فیلم کوتاه با موضوع دفاع مقدس و فضاسازی شهری» و «ساخت اِلمان‌ها» از دیگر برنامه‌ها و اقداماتی بود که ویژه چهلمین سالگرد بزرگداشت دوران دفاع مقدس در استان سمنان به انجام رسید.

 


سرهنگ محمدحسن سلامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: ۵۴ یادمان شهدا در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۱۳ یادمان شهید در مرحله ساخت قرار داشته و ۴ یادمان شهید دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد هستند که در چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان این‌ یادمان‌ها به عنوان افتخار استان تکمیل می شود.
 
وی افزود: در نظر داریم با استفاده از راویان دفاع مقدس و فضای مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان اردوی راهیان نور را به صورت غیرحضوری و بر روی شبکه شاد برای ۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان برگزار کنیم.
 
سلامی ادامه داد: تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس به عنوان یک اقدام علمی پژوهشی و ارزشی در دستور کار قرار دارد.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان بیان کرد: امنیت، آسایش و اقتدار امروز کشور و نظام جمهوری اسلامی حاصل رشادت‌های رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس است که اُنس گرفتن ما با ایام بزرگداشت عملیات‌های دوران دفاع مقدس وارستگی و آراستگی درونی برای ما به همراه دارد.
 
وی یادآور شد: کارگروه بازخوانی عملیات‌ها با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس به منظور نقطه‌یابی محل شهادت شهدای مفقودالاثر استان تشکیل می‌شود.
 
سلامی گفت: در حال حاضر عملیات عمرانی مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان بالغ بر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها