سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
امام تاکید داشتند نام شهید مطهری باید زنده بماند

علی مطهری گفت: امام تاکید داشتند نام شهید مطهری باید زنده بماند و مهم‌تر از آن، اندیشه و تفکرشان باید زنده بماند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مراسم رونمایی کتاب «اقتصاد تطبیقی» با سخنرانی علی مطهری در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

علی مطهری در مراسم یکصد و یکمین زادروز علامه شهید مرتضی مطهری، با تبریک سالروز تولد آن شهید بزرگوار و فرارسیدن دهه فجر، برگزاری اینگونه جلسات را برای یادآوری شخصیت‌های علمی - فکری و انقلابی، مفید دانست و اظهار کرد: هر مقدار و به هر بهانه‌ای چنین تجلیل‌هایی انجام می شود، بسیار پسندیده  است.

وی افزود: شهید مطهری اولین روحانی شهیدی در انقلاب بودند که حضرت امام در پیامی استثنایی در مورد ایشان فرمودند مطهری پاره تن من بود و عبارات متفکر، فیلسوف و فقیه عالی مقام را در مورد ایشان به کار بردند. حضرت امام ۲ روز در مسجد فیضیه برای ایشان به سوگ نشستند و در اولین و دومین سالگرد شهادت ایشان، پیام تسلیت صادر کردند. امام تاکید داشتند نام شهید مطهری باید زنده بماند و مهم‌تر از آن، اندیشه و تفکرشان باید زنده بماند.

علی مطهری با بیان اینکه امام فرمودند: «آثار ایشان «بی‌استثنا» خوب است و من شخص دیگری را سراغ ندارم که بتوانم بگویم آثارش بدون استثنا قابل استفاده است و من به دانشجویان و روشنفکران متعهد توصیه می‌کنم نگذارند آثار این استاد عزیز با دسیسه‌های غیراسلامی فراموش شود»، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز تاکید زیادی در مورد ایشان دارند و فرمودند آثار استاد شهید مطهری، مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فرزند شهید مطهری با اشاره به کتاب «اقتصاد تطبیقی» در پایان بیان کرد: این کتاب مشتمل بر مباحثى است که طى ۲۷ جلسه توسط استاد شهید آیت‌الله مطهرى و تعدادى از اقتصاددانان در فاصله زمانى شهریور  ۵۷ تا اردیبهشت ۵۸ ایراد شده است. در این جلسات متن کتاب «تاریخ عقاید اقتصادى» تألیف ۲ اقتصاددان فرانسوى، توسط یکى از حاضران گزارش شده و سپس استاد مطهرى نظرشان را درباره مباحث مطرح‌شده با توجه به اصول و مبانى اسلامى ارائه مى‌دادند. این جلسات تا ۳ روز قبل از شهادت ایشان ادامه داشت و علیرغم مسئولیت سنگین ایشان در اوایل انقلاب این کار تعطیل نشد زیرا کشور برای آینده نیازمند یک طرح اقتصادی قوی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها