چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
کتاب «سواد خبری» منتشر شد

«سواد خبری» نوشته سید غلامرضا فلسفی و مریم سلیمی با هدف آشنایی و توانمند‌سازی مخاطبان در شناخت، انتخاب و ارزیابی خبر از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه امروزه افراد با دسترسی به اینترنت هم مصرف‌کننده و هم تولیدکننده خبر محسوب می‌شوند، تولید و نشر بیش‌ ازحد اطلاعات و اخبار با توجه به این که نظارتی بر آنها نیست به معضلی نگران‌کننده تبدیل‌ شده است. این نگرانی زمانی افزایش می‌یابد که بدانیم کودکان و نوجوانان از طریق رسانه‌های اجتماعی خبر کسب می‌کنند؛ که این نشان از اهمیت رسانه‌های نوین و تأثیر آن‌ها بر مخاطبان به‌ویژه نسل جدید دارد.

از آنجا که آموختن سواد نوین با نام سواد خبری برای شهروندان در این دوره ضروری است. انتشارات مدرسه با چاپ کتاب «سواد خبری» در حوزه علوم ارتباطات و رسانه سعی در توانمندسازی افراد در سنجش صحت اخبار دریافتی دارد.  

بنابر این گزارش برخی از مفاهیم اساسی انتخاب‌شدهاین کتاب که برگرفته از ایده کلیدی مذکور است عبارت‌اند از: سواد، خبر، گزارش، عناصر خبری، اعتبار خبر، شفافیت خبر و..

اين كتاب در چهار بخش و در 124 صفحه طراحي شدهکه مطالعه آن به عموم مخاطبان به ويژه دانش‌آموزان ودبيران دوره متوسطه، دانشجویان همچنین فعالان حوزه علوم ارتباطات، روابط عمومي و رسانه پیشنهاد می‌شود.

کتاب «سواد خبری» در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین در فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها