شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
کتاب‌هایی برای سردار دل‌ها

مرکز رسانه‌ای شیرازه با همکاری کتابشهر ایران، در آستانه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، 9 اثر تولید شده در این زمینه را معرفی و عرضه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کودکان زیادی در شهادت حاج قاسم سلیمانی غمگین شدند و نسبت به جنایت آمریکایی‌ها به خشم آمدند و بی‌تردید کودکان امروز که آینده‌سازان آینده خواهند بود، این جنایت را فراموش نخواهند کرد. «من قاسم سلیمانی هستم» روایتگر مراحل مختلف زندگی شهید از تولد تا شهادت برای آینده‌سازان این مرزوبوم است که به قلم محمدحسین خانی نوشته و در انتشارات مبشر چاپ شده است.
 
مخاطب در کتاب «این مرد پایان ندارد» از فرمانده جبهه مقاومت، خاطراتی را می‌خواند که تعدادی از آن‌ها برای اولین بار منتشر می‌شوند. نگارنده تلاش کرده است مطالب کتاب به گونه‌ای سامان یابد تا خواننده، مکتب شهید قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسد. ویژگی منحصربه‌فرد این کتاب تصاویر رنگی منتشر نشده از حاج قاسم است. این کتاب به قلم سیدعلی بنی‌لوحی نوشته و در انتشارات راه‌ بهشت چاپ شده است.
 
کتاب «سلیمانی عزیز» حاوی خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، از کرمان تا کرملین، از جنگ با آمریکایی‌ها در نجف تا نبرد با داعش در شهر محاصره شده آمرلی، از عموقاسم فرزندان شهدای مدافع حرم تا ژنرال سلیمانی دلهره‌آور اوباما. این کتاب به همت جمعی از نویسندگان در انتشارات حماسه یاران منتشر شده است.
 
کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» اطلاعات خوب و مستندی را درباره این شهید عزیز به مخاطب ارائه می‌دهد. این کتاب برمبنای سخنان شهید و خاطرات دیگران، به صورت جامع، خلاصه و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی توسط همرزم و دوست نزدیک و صمیمی وی، علی شیرازی نوشته شده و در انتشارات خط مقدم چاپ شده است.
 
کتاب «شرح دلبری» نگاهی گذرا به وصیت‌نامه حاج قاسم که منشور عشق و دلدادگی و انسانیت است انداخته و با گریز به اندیشه‌های والای او، روزنه‌ای برای فهم بهتر آن و اعتلای مکتب سلیمانی است. محمدعلی تولائی این کتاب را در انتشارات آستان قدس رضوی منتشر کرده است.
 
کتاب «عموقاسم» با انتخاب هدفمند بیست داستان، کودک را با روایاتی از شخصیت حاج قاسم آشنا می‌کند و برای نهادینه‌سازی پیام هر داستان ، تمرینی ذیل آن طراحی شده تا مخاطب را به تفکر برانگیزد و الگوگیری از سردار را نهادینه کند. تصویرسازی جداگانه برای هر داستان بر جذابیت کتاب افزوده است. این کتاب به قلم محمدعلی جابری در انتشارات کتابک چاپ شده است.
 
امیرالمؤمنین در نامه 53 نهج‌البلاغه توصیه‌های مهمی به فرمانده سپاه خود جناب مالک اشتر نمود. این توصیه‌ها محدود به زمان و مکان خاصی نبود. در زمان ما مالک اشتر دیگری پا به عرصه نهاد و توصیه‌های مولای متقیان را عملی کرد. کتاب «مالک زمان» مشتمل بر پنجاه داستان زیبا و تطبیقی از زندگی و مجاهت‌های سرداران رشید اسلام و مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی است. گروه نویسندگان انتشارات ابراهیم هادی این کتاب را تدوین کرده‌اند.
 
«متولد مارس» روایتی از خطرات دوستان، همرزمان و نزدیکان حاج قاسم سلیمانی است. این خاطرات از تحولات سوریه، عراق تا شهادت و همچنین درباره خلق‌وخوی این شهید بزرگوار و شیوه زندگی اوست که به‌صورت مصاحبه جمع‌آوری شده است. علی ‌اکبری مزدآبادی این کتاب را در انتشارات یازهرا منتشر کرده است.

«آورتین» فقط اسم یک روستایی دورافتاده در اطراف کرمان نیست. آورتین یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم دربرابر نامردانی است که امنیت و آرامش مردم را هدف گرفته بودند؛ داستان یک جنگ نابرابر با کسانی که از هیچ جنایتی خودداری نمی‌کردند. این کتاب به قلم بهزاد دانشگر در انتشارات ستارگان درخشان چاپ شده است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ها می‌توانند به کتاب‌فروشی‌های معتبر در سراسر کشور مراجعه کرده یا از طریق سایت کتابیکا به نشانی ketabika.com یا فروشگاه‌های کتابشهر ایران، کتاب‌های موردنظر خود را خریداری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها