پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
اجرای طرح «کتاب پیک» در کتابخانه «مستوره کردستانی» بوکان

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بوکان از اجرای طرح «کتاب پیک» در کتابخانه «مستوره کردستانی» برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در این شهرستان خبر داد.

خالد یوسفی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان، در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹  برای حمایت از علاقه‌مندان، طرح «کتاب پیک» در کتابخانه «مستوره کردستانی» شهرستان بوکان در حال اجرا است.

وی ببا بیان اینکه نباید مطالعه را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرد، افزود: در این طرح که کلید آن در این شهر زده شده است، کتابداران و همکاران ما درخواست امانت کتاب را طی تماس تلفنی دریافت خواهند کرد، و در این راستا منابع کتابخانه‌های عمومی از سایت www.samanpl.ir قابل جستجو است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه منابع درخواست شده اسوی علاقه‌مندان، از طریق پیک و ‌با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تحویل اعضا داده می‌شود، گفت: این طرح هم‌اینک تنها در ۲ شهرستان استان شامل بوکان و ارومیه اجرایی شده است و انتخاب کتاب مورد نظر و یاداشت شماره رکورد کتاب مورد نظر با شماره تلفن ۰۴۴۴۶۲۴۵۲۰۵ تماس گرفته است.

یوسفی بیان کرد: با توجه به اینکه بوکان از حیث شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد، این طرح برای اعضای کتابخانه اجرایی شده است.
 
وی گفت: شهرستان بوکان دارای سه باب کتابخانه عمومی وابسته به نهاد کتابخانه‌های عمومی است که با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به‌دلیل بیماری کرونا و به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس، بخشی از برنامه‌های خود از جمله نشست کتابخوان، نشست نقد و بررسی کتاب و نمایشگاه کتاب را در فضای مجازی برگزار می‌کند.
 
به گفته رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان، کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هم‌اکنون دارای ۶۶ هزار و ۱۴٨ جلد کتاب و ۳۶۱۳ عضو هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها