دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
سومین روز از پویش «کتابخوانی ملی» برگزار شد

سومین روز از پویش «کتابخوانی ملی» امروز 26 آبان ماه با حضور و همراهی امرالله احمدجو، منصور ضابطیان، سید مهدی جعفری، سیروس پرهام و احترام برومند به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در پویش «کتابخوانی ملی» فرهیختگان، اندیشمندان، متفکران و اهالی فرهنگ و هنر به مردم توصیه می کنند که چه کتابی را و به چه دلیلی بخوانند.
 
 در روز سوم از این پویش، امرالله احمدجو، نویسنده و کارگردان مطالعه متون کهن فارسی؛ منصور ضابطیان، روزنامه نگار، مجری و نویسنده مطالعه کتاب «از فرانکلین تا لاله زار» وسید مهدی جعفری مطالعه کتاب «پرتوی از قرآن» را پیشنهاد کردند.
 
همچنین سیروس پرهام از بنیانگذاران آرشیو ملی ایران، مترجم، منتقد و سند پژوه مطالعه کتاب «همگام با زمانه» و احترام برومند مطالعه کتاب‌های «دیوهای خوش پوش»، «بهشت و دوزخ» و «قلب‌های تشنه» را مطرح کردند.
 
این پویش توسط کتابخانه ملی ایران به‌عنوان پایگاه ملی مطالعه و جایگاه فرهیختگان و فرزانگان ایجاد شده و پاسخ به یکی از رسالت‌های ذاتی کتابخانه ملی ایران در به جریان انداختن ضروریات فرهنگی کشور است.
 
پویش «کتابخوانی ملی» که از تاریخ ۲۴ آبان و همزمان با هفته کتاب آغاز شده به‌صورت مستمر و نامحدود ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها