دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
معماری خاص کتابخانه مرکزی اشتوتگارت آلمان +تصاویر

فرمی که طراحان برای این پروژه در نظر گرفته‌اند یک مکعب ساده با کالبد و پوسته‌ای است که رنگی روشن و ساده، جلوه‌ای عجیب را به معرض نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لایبرری بیلدینگ، شهر اشتوتگارت در آلمان مرکز رسانه‌ای جدید و جالبی را که به عنوان کتابخانه شهر معرفی شده، افتتاح نموده است. این کتابخانه با طراحی شگفت انگیز و زیبایش، محیطی پر از رنگ‌های طبیعی را برای کتاب ها و بازدید کنندگانش فراهم نموده است.
 
کتابخانه رسمی شهر اشتوتگارت در 21 اکتبر 2011 افتتاح شد. این پروژه که در سال 1999 طی یک مسابقه معماری به اشتراک گذاشته شده بود توسط گروه معماری Yi طراحی و اجرا شده است.
 
فرمی که طراحان برای این پروژه در نظر گرفته‌اند یک مکعب ساده با کالبد و پوسته‌ای است که رنگی روشن و ساده، جلوه‌ای عجیب را به معرض نمایش گذاشته است. اندازه هر ضلع این مکعب 45 متر می باشد.
 
نمای ساختمان به وسیله بتن خاکستری روشن طراحی شده و از آجرهای شیشه‌ای برای قاب تزئینی دور پنجره‌ها استفاده شده است. نمای ساختمان به عنوان یک پوسته دوگانه است که شامل سطح آجر شیشه‌ای و نمای بست داخلی برای پوشش ستون و مقاطع فلزی است.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها