پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
تقویت کتابفروشی‌های محلی زمینه‌ای برای ایجاد یک شبکه توزیع قوی است

جمعی از مسئولان شهری و فرهنگی در چهارمین مسیر کتابگردی خود به کتابفروشی آفرینش رفتند و مسجدجامعی در این بازدید بر اهمیت تقویت شبکه‌های توزیع کتاب تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌، همزمان با ششمین دوره پویش مردمی کتابگردی جمعی از مدیران شهری و فرهنگی و اهالی کتاب پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه 30 آبان) در کتابفروشی آفرینش حاضر شدند.
 
احمد مسجدجامعی در گفت‌وگو با آیدین جلالی، مدیر این کتابفروشی از تعبیه قفسه کتاب ویژه نابینایان تجلیل کرد و گفت: از این ایده برای جانمایی قفسه کتاب ویژه نابینایان در فرهنگسراها و سراهای محله استفاده می‌کنیم.
 
وی همچنین در جمع خبرنگاران از نصب تابلوی راهنمای کتابفروشان در سراسر تهران خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این طرح در سراسر کشور اجرایی شود.
 
مسجدجامعی ادامه داد: نصب تابلوی راهنما برای کتابفروشی‌ها ظرفیت قابل توجهی برای تحقق شعار کتابگردی امسال یعنی «کتابفروشی؛ پاتوق محله» ایجاد خواهد کرد.
 
این عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره معافیت مالیاتی کتابفروشان گفت: امیدواریم معافیت مالیاتی کتابفروشان استمرار پیدا کند و این موضوع از سوی تشکل‌ها و انجمن‌های حوزه نشر پیگیری خواهد شد.
 
مسجد جامعی ایجاد شبکه توزیع کتاب را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اهالی نشر دانست و افزود: تقویت کتابفروشی‌های محلی زمینه‌ای برای ایجاد یک شبکه توزیع قوی کتاب در کشور است.
 
کتابفروشی آفرینش 4 ماه پیش در فضایی با متراژ 150 متر افتتاح شد و بیش از 60هزار عنوان کتاب تخصصی کودک و نوجوان در این کتابفروشی عرضه شده است.
 
به گزارش خبرنگار ایبنا، کتابگردها در ادامه پویش خود به شهرکتاب هیرمند رفتند، این کتابفروشی با متراژ 200 مترمربع 8هزار جلد کتاب در حوزه عمومی عرضه می‌کند.
 
احمد مسجدجامعی با مسئولان این کتابفروشی درباره مرحوم باقرزاده، موسس انتشارات هیرمند و تأسیس این کتابفروشی که خود مجوز آن را صادر کرده است،‌ گفت‌وگو کرد.

طرح مباحثی درباره وضعیت فروش کتاب و تمایل مخاطبان به موضوعات مختلف از دیگر مباحث این گفت‌وگو بود.

مسجدجامعی در حاشیه این بازدید از تاسیس مجموعه‌ای به نام «شهر دوستدار کتاب» و یک کتاب‌فروشی ویژه کودک و نوجوانان با مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در زمین بلااستفاده‌ای که در همسایگی کتابفروشی آفرینش قرار دارد، خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها