شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
عرضه مشهورات بی‌اعتبار در تاریخ و حدیث و ساخت‌گشایی عقلانیت اسلامی در دو کتاب

«مشهورات بی‌اعتبار در تاریخ و حدیث» و «ساخت‌گشایی عقلانیت اسلامی» از سوی انتشارات کتاب طه قم راهی بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، «ساخت‌گشایی عقلانیت اسلامی» در آرای محمد عابدالجابری و محمد ارکون اثر حامد علی‌اکبرزاده از سوی انتشارات «کتاب طه» به چاپ رسید.
 
مدیر نشر «کتاب طه» درباره انتشار این کتاب گفت: ساخت‌گشایی (شالوده‌شکنی، واسازی) رویکردی فلسفی است که در هر امر ثابتی تردید می‌کند. به تعبیر دریدا، مبدع فلسفه ساخت‌گشایی، این رویکرد یک زلزله عظیم است؛ لرزشی فراگیر که هیچ‌چیز نمی‌تواند آرامَش کند.
 
وی اضافه کرد: ساخت‌گشایی به هر جایی سرک می‌کشد و قلمرو حضور خود را به فلسفه محدود نکرده است. همان‌قدر که در فلسفه حضور دارد در حوزه ادبیات، نقد ادبی، جامعه‌شناسی، انسان‌شناسی، روان‌شناسی و دین نیز ورود می‌کند و هر آنچه به ظاهر صلب و ثابت و نامتغیر است را به چالش می‌کشد.
 
چاپ اول این کتاب در سال  ۱۳۹۸ در ۳۱۲ صفحه و با قیمت ۵۳ هزار تومان راهی بازار نشر شده است.
 
 بنا بر این گزارش، چاپ اول دفتر اول «مشهورات بی‌اعتبار در تاریخ و حدیث» اثر مهدی سیمایی نیز در ۳۵۲ صفحه با قیمت ۵۵ هزار تومان به چاپ رسیده است.
 
در این اثر نویسنده، سیمای نقلی شیعیان را از زوائد بی‌فواید بلکه پر ضرر و زیان زدوده است؛ نه با استبعاد و ذوق و سلیقه که با اندازه‌ای بَسَنده از دلایل نقلی معتبر و گاه با برهان خِرد. در نتیجه، سیمایی از تشیّع نشان داده است که از زوائدِ زیان‌بار پیرایش شایسته‌ای شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها