یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اردبیل به کار خود خاتمه داد

با تجلیل از 14 برگزیده، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان اردبیل، در شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان مشگین شهر با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، نعمتی، معاون اداره تبلیغات اسلامی مشگین شهر، باقر فرامرزی، رئیس شورای اسلامی این شهرستان مشگین شهر و جمعی از مسئولین در محل سینما پل مجموعه گردشگری پل معلق مشگین شهر برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در این مراسم با ارائه گزارشی از روند برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: در این دوره بیش از 22 هزار نفر در کل استان در این جشنواره مشارکت داشتند که سهم شهرستان مشگین‌شهر بیش از 2000 نفر بوده است.

رضاقلیزاده با بیان اینکه نهادینه کردن مطالعه باید از دوران کودکی دربین کودکان نهادینه شود، گفت: بیشترین مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مربوط به کودکان و نوجوانان است که نشان دهنده اهتمام خانواده‌ها برای کتابخوانی کودکان است.

وی اهدای کتاب به مناسبت‌های مختلف برای کودکان را جزو مواردی دانست که می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موثر باشد و با اشاره به لزوم تاسیس کتابخانه با اولویت مناطق محروم و روستا‌های پرجمعیت، عنوان کرد: در حال حاضر 15 باب کتابخانه روستایی در سطح استان راه‌اندازی شده است و لازم است برای دسترسی بیشتر اقشار مختلف  مردم به‌ویژه در روستا‌ها بستر‌های لازم برای مشارکت خیرین در جهت ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها فراهم شود.

حمیده صادقی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشگین شهر نیز در این مراسم با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف اداری و مسئولین شهرستان در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشتند، گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در شهرستان مشگین شهر برگزار شد و تعداد  شرکت کنندگان در این جشنواره نسبت به سال گذشته در سطح شهرستان مشگین شهر، 7 برابر رشد داشته است.

در ادامه این مراسم نعمتی، معاون اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشگین‌شهر برگزاری جشنواره رضوی را در ترویج سیره زندگانی ائمه معصومین (ع) به‌ویژه امام رضا (ع) موثر دانست و گفت: توجه اقشار مختلف جامعه به فضیلت‌های زندگی معصومین، موجب کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

وی با تشریح احادیثی از امام رضا (ع) از جمله این حدیث که فرمود «خدا رحمت کند کسی که امر ولایت را احیا می‌کند»، گفت: وقتی از آن حضرت در خصوص نحوه احیا امر «ولایت» پرسیدند، ایشان پاسخ دادند «افراد معارف را بیاموزند و آن را به دیگران آموزش دهند.» امام رضا (ع) می‌فرمایند «مردم اگر محاسن سخن ما را بفهمند، تبعیت از معصومین اتفاق می‌افتد» کاری که با ترویج کتاب‌هایی با محتوای مذهبی در این جشنواره، انجام می‌شود.


در پایان این مراسم از 14 برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شامل محمد جلالی، سعید پورولی، رضا همت‌زاده، علی محمدی، شهرام عبدالله‌زاده، حمیدرضا لطف‌الهی، شیدا علی‌نژاد، آذر شکری، آیسل عالیش‌زاده، زینب مجرب، فاطمه بی‌باک، حوریه امان‌الله اوغلی، پریسا اطاعتی و سعیده شیر علیزاده با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها