جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
اموال فیلیپ راث به حراج گذاشته می‌شود

قرار است اموال شخصی فیلیپ راث در تاریخ 20 جولای به حراج عمومی گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، وسایل خانه فیلیپ راث قرار است در اینترنت و در برابر دیدگان مخاطبان از سراسر دنیا به فروش برسد.
 
عکس اموال نویسنده شناخته‌شده آمریکایی ده روز پیش در اینترنت بارگذاری شد و از خریداران درخواست شد قیمتی روی آن بگذارند تا در نهایت وسایل مختلف راث در بیستم جولای در معرض دید عموم و به صورت آنلاین به حراج گذاشته شود.
 
فیلیپ راث، نویسنده مطرح آمریکایی سال گذشته در سن 85 سالگی درگذشت. اقای نویسنده 80 ساله بود که خود را از نویسندگی بازنشسته کرد اما پیش از آن برنده جوایز ادبی ملی و بین‌المللی از جمله پولیتزر، جایزه کتاب ملی، و من بوکر بین‌المللی شده بود.

راث فقط جایزه نوبل ادبیات را به دست نیاورد که البته به زعم بسیاری از کارشناسان برای اثبات اهمیت و ارزش خود نیازی به نوبل نداشت.
 
در میان اموال آقای نویسنده ماشین تایپ، چند لامپ، روکش چرم صندلی، چندین میز مطالعه، پوستری از موریس سِنداک با امضای خودش، چند ظرف قیمتی و قدیمی، فرش دست‌بافت، و طراحی صورت نویسنده بر روی کاغذ به چشم می‌خورد.
 
خریداران برای اعلام قیمت پیشنهادی خود به وبسایت  http://www.litchfieldcountyauctions.com مراجعه می‌کنند و در نهایت در تاریخ بیستم جولای حراج نهایی برگزار می‌شود.

فیلیپ راث درابتدای سال‌های ۱۹۶۰ میلادی برای انتشار کتاب «خداحافظ کلمبوس» به اوج شهرت رسید. از او ده‌ها اثر ادبی به جا مانده که تعدادی از آنها نیز به فارسی ترجمه شده‌اند.

داستان‌های راث به ویژه به دلیل ادبیات طنزش مورد توجه علاقه‌مندان بود. اولین کتاب او «خداحافظ کلمبوس و پنج داستان کوتاه» که در سال ۱۹۵۹ منتشر شد نگاهی طنزآمیز و شوخ‌طبعانه به زندگی یهودیان در آمریکای پس از جنگ داشت. اگر چه برخی از دورن جامعه یهودیان به خاطر آنچه که او تصویر کرده بود، وی را محکوم کردند اما این کتاب جایزه کتاب ملی داستان را برای راث به ارمغان آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها