سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
ارائه استارتاپ‌ها و فناوری‌های جدید در نمایشگاه کتاب تهران

بخش‌ فناوری‌های نوین با هدف استفاده از ظرفیت‌های موجود در این حوزه به بخش ناشران الکترونیک سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزوده شد.

حسن احمدی؛ مدیر بخش ناشران الکترونیک و فناوری‌های نوین سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: بخش ناشران الکترونیک به‌تازگی فعالیت خود را آغاز کرده و قرار است جمعی از فعالان و ناشران که در حوزه کتاب الکترونیک فعالیت دارند در این بخش حضور داشته باشند.
 
وی افزود: امسال علاوه بر نشر الکترونیک، برای اینکه ناشران مکتوب کشور برنامه‌هایی داریم تا با این حوزه بیشتر آشنا شوند و از ظرفیت و پتانسیل موجود در این حوزه استفاده کنند. ضمن آنکه بخش فناوری‌های نوین نیز افزوده شده است.
 
احمدی با اشاره به ویژگی‌های بخش فناوری‌های نوین، عنوان کرد: در این زمینه از شرکت‌های استارت‌آپی که در حوزه نشر و فرهنگ کار می‌کنند برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران و ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن‌ها دعوت به همکاری می‌کنیم.
 
وی یادآور شد: با توجه به وضعیت کاغذ در کشور، اعتقاد داریم نشر الکترونیک مکمل نشر مکتوب است و برای توسعه صنعت نشر کشور، یکی از الزامات این حوزه به شمار می‌آید.
 
احمدی با بیان اینکه جهان و تکنولوژی‌های آن رو‌ به‌ افزایش است، تاکید کرد: معتقدیم که در این حوزه نباید صنعت نشر ما عقب بماند و فعالیت‌هایی از این دست را کنار بگذاریم و ناشران نیز باید به این موضوعات توجه داشته باشند و در جهت توسعه فناوری‌های نشر به این بخش توجه کنند.
 
وی همچنین درباره چگونگی ثبت‌نام شرکت‌های فعال در این حوزه توضیح داد: به دنبال اتمام زمان ثبت‌نام، افراد علاقه‌مند به حضور در این بخش فرصت دارند تا 17 فروردین سال 1398 به کمیته ناشران داخلی واقع در ساختمان اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران مراجعه کنند.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت 98 در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها