شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
تخصیص ۵میلیون ریال برای اهدای کتاب به کتابخانه فارابی روستای دهنو لوداب

مبلغ ۵میلیون ریال برای اهدای کتاب به کتابخانه فارابی روستای دهنو لوداب تخصیص داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یاسوج, نشست توجیهی «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» و «جشنواره پایتخت کتاب ایران» در بخشداری بخش لوداب یاسوج و با شرکت بخشدار، دهیاران، کتابداران و روسای ادارت بخش لوداب، برگزارشد.

روحانی (بخشدار بخش لوداب)، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روستاها را امری بدیع و ممتاز برشمرد که می‌تواند منشا توسعه و تحولات فرهنگی بزرگ در روستاها باشد.

او ادامه داد: کتابخانه فارابی روستای دهنو با مدیریت خانم احسانی در سال ۱۳۹۶ توانست رتبه ممتاز «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور» را به خود اختصاص دهد و ضمن حمایت از این طرح، خواهان حمایت و مشارکت فعال دهیاران، ادارت و  کتابخانه‌های روستایی از این طرح هستیم.

در ادامه حسینی، مسئول دفتر فرهنگ و هنر شهرستان بویراحمد، گفت: این دفتر برای ترویج فرهنگ مطالعه مفید و گرایش به کتاب و کتابخوانی، از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و نو حمایت می‌کند. اساسا حمایت مالی از نویسندگان و ناشران شهرستان در قالب خرید بخشی از آثار، توسعه و تجهیز کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، برگزرای مسابقات کتاب‌خوانی در مدارس، اهدا کتاب به کتابخانه‌های روستایی، دهیاران، مدارس و اشخاص رسالت فرهنگی و وظیفه ذاتی اداره ارشاد است.

این مدیر فرهنگی اضافه کرد: در همین راستا، تاکنون اقدامات خوبی انجام گرفته است. منتها همینجا از ادارت و ارگان‌های حاضر در جلسه می‌خواهیم تا با تهیه جزوه‌های آموزشی در حوزه‌های کشاورزی، محیط‌زیست و منابع طبیعی و بهداشت عمومی در ارتقای سلامت و دانش شهروندان روستایی برای زندگی بهتر تلاش کنند.

همچنین بهشتی، رئیس ادراه چاپ و نشر ادراه کل اظهار داشت: برنامه‌های در دست اقدام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب‌ جشنواره‌های «روستاها و عشایر دوستدار کتاب، جام باشگاه‌های کتاب، مروجان کتاب و پایتخت کتاب ایران» دسته‌بندی می‌شود. 

او سپس با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها و عشایر و ضرورت این کار گفت: بخش لوداب تعداد زیادی نویسنده و مولف دارد که می‌تواند به عنوان یک ظرفیت بزرگ در فرهنگ‌سازی، مورد استفاده قرار گیرد.

حسینی در پایان از تخصیص مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال کتاب اهدایی به کتابخانه فارابی روستای دهنو لوداب خبر داد و افزود: کمک‌های اداره کل در این قالب باز هم ادامه خواهد داشت. 

حاضران نیز در انتهای مراسم به رایزنی در مورد راه‌های ایجاد انگیزه کتاب‌خوانی در دانش‌آموزان، ضرورت حمایت مسئولان و تامین مالی برنامه‌های فرهنگی–کتاب‌خوانی، تقویت مخزن‌های کتابخانه‌های روستایی و.... پرداختند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها