دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
روایتی داستانی درباره سفر امام رضا (ع) از مدینه به مرو

کتاب «بیدارم کن» نوشته فریبا کلهر در قالب کتاب‌های پروانه از سوی انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، «بیدارم کن» عنوان کتابی به قلم فریبا کلهر است که نویسنده در دو بخش داستانی را براساس سفر امام رضا (ع) از مدینه به مرو در سال 200 هجری قمری روایت می‌کند.

حرکت از مرو به سوی مدینه، مدینه، حرکت از مدینه، بصره، اهواز، اصفهان، نیشابور، و سرانجام مرو سرفصل‌های بخش نخست این کتاب است. نویسنده در بخش دوم نیز در قالب عناوین مردی که به تمام آرزوهایش رسیده بود، جواب همیشگی، نمازی که خوانده نشد، نقشه‌ای دیگر، به سوی بغداد و رو به آسمان داستان را روایت می‌کند.

فریبا کلهر برای نگارش این کتاب از منابعی همچون عیون اخبارالرضا (ع)، منتهی الآمال، اخبارالطویل، جغرافیای تاریخی هجرت امام رضا(ع) از مدینه تا مرو، زندگی سیاسی هشتمین امام (ع) و الکافی استفاده کرده است.

به‌نشر این کتاب 140 صفحه‌ای مصور را در قطع وزیری با شمارگان یک‌هزار نسخه‌ به بهای 14 هزار تومان راهی بازار نشر کرده است.

«بیدارم کن» یکی از کتاب‌های سه‌گانه داستان رضوی به‌نشر برای نوجوانان است که دو جلد دیگر آن به نام‌های «راز آن بوی شگفت» به قلم فریبا کلهر و «اعترافات غلامان» اثر حمیدرضا شاه‌آبادی پیش از این منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «به جلودی می‌گویم: از چه می‌ترسی؟ جلودی سرم فریاد می‌زند: از تو، از ابوالحسن، از تک تک این سربازها که ممکن است ظاهرا سرباز من، اما در باطن، طرف‌دار ابوالحسن باشند، از این ماه که انگار فقط برای ابوالحسن است که نورافشانی می‌کند، از این خاکی که زیر پایم منتظر فرمان ابوالحسن است تا چشمه‌هایش را نشان دهد، از این باد که در دست ابوالحسن آرام می‌گیرد، از آن گنجشک، از آن سکه، از آن آهو، از آن شیر، از همه چیز می‌ترسم رجاء! چون مسئولیت ابوالحسن با من است؛ چون ابوالحسن یارانی دارد که تمام راه ما را تعقیب کرده‌اند تا در جایی مناسب، بر سر و رویمان بریزند و امامشان را از چنگمان درآورند...»

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها