شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
6 فایده مطالعه/ کتاب خواندن شما را به فرد بهتری تبدیل می‌کند

بوکز کاورتوکاور، با انتشار نتیجه تحقیق جدیدی در مورد فواید مطالعه نوشته که کتاب خواندن ما را از شر معضل‌های جوامع مدرن مانند استرس، اظطراب، نداشتن انگیزه ذهنی و مهارت‌های فکری تحلیلی که گریبانگیر همه شده، نجات داده و ما را به افراد بهتری تبدیل می کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکز کاورتوکاور، علم به ما نشان داده است که مطالعه سودمند است. مطالعه موجب تحریک بخش‌های مختلف مغز می‌شود، توانایی ما را در درک دیگران افزایش می‌دهد و روابط ما را بهبود می‌بخشد.در ادامه چند فایده مطالعه را با هم می خوانیم:

1- توسعه دامنه لغات؛
بی شک یکی از مهمترین فواید مطالعه افزایش دامنه لغات و واژگان است. نه تنها در زندگی حرفه‌ای هنگام درخواست شغل، مصاحبه و... به شما کمک می‌کند، بلکه بر روی زندگی روزمره‌تان نیز تأثیرگذار است. اگر شما معمولا قبل از یک مصاحبه عصبی هستید و دچار استرس می‌شوید، مطالعه روزانه به افزایش اعتمادبه‌نفس‌تان کمک می‌کند.  

2- بهبود مهارت‌های فکری-تحلیلی و حل مسئله ؛
خواندن رمان قطعا مهارت‌های فکری-تحلیلی شما را بهبود می‌بخشد، به ویژه کتاب‌هایی مثل «رمز داوینچی» که در آن با دادن کد به شما در نزدیک شدن و کشف پایان ماجرا کمک می‌کند. خواندن کتاب‌ منجر به تجزیه‌ و تحلیل‌های بیشتری در زندگی روزمره شده عملکرد ذهن شما را بهتر می کند.

3- افزایش مهارت‌های نوشتن؛
بدون تردید می‌توان گفت که برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر، ابتدا باید یک خواننده مشتاق باشید. قطعا مطالعه می‌تواند عشق نوشتن را در شما ایجاد کند. شما می‌توانید از عناصر مختلف نوشته‌هایی که تاکنون خوانده‌اید برای سبک نوشتن‌تان الهام بگیرید. خواندن به شما کمک می‌کند تا سبک نوشتن خود را بسازید.

4- بالا بردن تمرکز ؛
افزایش تعداد شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر، فیسبوک و.... بدون تردید محدوده مطالعات ما را به یک یا دو جمله منحصر کرده است. مطالعه به مقابله با این موضوع کمک می‌کند. اما قطعا خواندن رمان سطح تمرکز و توجه شما را در مورد موضوعاتی که معمولا برایتان خسته‌کننده هستند بهبود می‌دهد.

5-بهبود انگیزه ذهنی و دانشی؛
متخصصان مغز و اعصاب دریافته‌اند که خواندن رمان‌ موجب بهبود ارتباطات مغز و ذهن می‌شود که این امر با پیشرفت مهارت‌های تحلیلی-فکری، حل مسئله و همچنین گسترش دامنه واژگان به دست می‌آید. مطالعه زیاد، به بهتر شدن سخنوری و افزایش اعتمادبه نفس‌تان کمک می‌کند.

6- کاهش استرس و اضطراب؛
همه‌ی ما در زندگی روزمره با استرس روبرو هستیم به طوریکه تمرکز بر روی یک کار، رک ‌و راست صبحت‌کردن و حفظ یک چارچوب مثبت در ذهن سخت شده است. خواندن یک رمان در هنگام استرس حس بهتری در شما ایجاد می‌کند. اینکه می‌توانید حداقل برای یک زمان کوتاه خود را جای فرد دیگری بگذارید، حواس‌پرتی خوبی است و در برخی موارد به شما کمک می‌کند تا موقعیت‌های خود را از دیدگاه منطقی‌تری نسبت به قبل قضاوت کنید.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها