شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
«زنگ کتاب» در 123 مدرسه کشور

سومین دوره زنگ کتاب همزمان با بیست و پنجمین دوره هفته کتاب با حضور نویسندگان کودک و نوجوان با حضور در 123 مدرسه در سراسر کشور اجرا می‌شود.

عضو هیات‌مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در گفتگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: سومین دوره طرح زنگ کتاب با هدف علاقه‌مندی کودکان به مطالعه و کتابخوانی، همچنین تعمیق ارتباط ناشران و نویسندگان با دانش‌آموزان به مناسبت هفته کتاب اجرا می‌شود.
 
جعفر توزنده‌جانی ادامه داد: این طرح در دو سال گذشته با عنوان دیدار با یار مهربان اجرا می‌شد که نام آن امسال به زنگ کتاب تغییر پیدا کرده و با مشارکت خانه کتاب در حال برگزاری است.
 
وی با بیان اینکه در دو دوره گذشته 70 اجرا در 70 مدرسه داشتیم و امسال این تعداد افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: برای هفته کتاب سال 96، 123 اجرا در نظر گرفته‌ایم که 33 اجرا در مدارس شهرستان ها و 90 اجرا در مدارس تهران پیش‌بینی شده است.
 
توزنده‌جانی با اشاره به اقدامات پیش‌بینی شده برای طرح زنگ کتاب در سال جاری، یادآور شد: برای هر مدرسه 100 هزار تومان کتاب به عنوان هدیه در نظر گرفته‌ایم تا وقتی شاعران و نویسندگان به مدارس رفتند، به کتابخانه هر مدرسه اهدا کنند.
 
وی با بیان اینکه تلاش کردیم زنگ کتاب را به مدارس روستایی هم ببریم، گفت: در تعامل با اعضای شهرستان‌های عضو انجمن، این طرح فقط به مدارس شهرها و کلان شهرها اختصاص ندارد و در مدارس روستاهای قشم، گرگان، بهبهان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی نیز شاهد اجرای زنگ کتاب خواهیم بود.
 
به گفته وی، در این طرح نویسندگان و شاعرانی چون محمود برآبادی، سیامک گلشیری، مجید راستی، پروین پناهی، حدیث لزرغلامی، نوید سیدعلی اکبر، فرمهر فخری، افسانه شعبان نژاد و حمیدرضا شاه‌آبادی همکاری دارند و از امروز با حضور در مدارس کشور کار خود را آغاز کردند و تا بیست و ششم آبان ادمه دارد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها