چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
«تیر خلاصی» و «خورشید دهلاویه» در راه بازار کتاب

منجزی، نویسنده حوزه دفاع مقدس از انتشار چهار مجلد از جمله «خورشید دهلاویه» از مجموعه «خاطرات و داستان‌هایی از دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق» خبر داد.

علی حسینی منجزی، نویسنده مجموعه «خاطرات و داستان‌هایی از دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره این مجموعه اظهار کرد: تولید و انتشار «مجموعه خاطرات و داستان‌هایی از دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق» با چاپ کتاب «امیر‌ دل‌ها» شامل شخصیت امام خمینی(ره) از نگاه افسران بعثی سال 1384، کلید خورد و در مجموع، بیش از 22 عنوان از این مجموعه منتشر شده است.  
 
وی با اشاره به انتشار مُجلد‌های جدید این مجموعه افزود: کتاب «تیر‌ خلاصی» جریان شهادت اسرا در چند قتلگاه منطقه فکه بوده که از زبان اسرایی که به‌طور اتفاقی زنده ماندند، روایت شده است. کتاب «بازجویی» نیز در قالب ناگفته‌های جنگ با محوریت جریان بازجویی از اسرای ایرانی تدوین شده و خاطرات شهید زمان محمودی، فرمانده خط دهلاویه و منطقه سوسنگرد هم به‌زودی در کتاب «خورشید دهلاویه» منتشر می‌شود.                      
حسینی منجزی ادامه داد: کتاب‌های «من و فرمانده‌ام» که شامل سرگذشت یکی از رزمندگانِ حاج حسین خرازی و «دو شیشه اشک» که خاطرات اسیری بوده که اشک‌های عزاداری خود را در شیشه می‌ریخت نیز در آستانه انتشار قرار دارند. همچنین سرگذشت افسر عراقی که برای حضور نیافتن در میدان جنگ خود را به دیوانگی زد در کتاب «دیوانه خمینی» ثبت شده است. سید جمال عبدالرحیم‌زاده، هم‌سلولی من در دوران اسارت، روایت‌گر این کتاب است.   
 
این نویسنده حوزه دفاع مقدس گفت: «بلبل گردان»، «عطر شب حمله»، «پیراهن دامادی»، «آدم‌سوزی» و «بیسیم‌چی» از دیگر مجلد‌های مجموعه «خاطرات و داستان‌های از دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق » است که در مراحل پایانی تدوین قرار دارند. همچنین کتاب‌های «خاکی، نه از جنس خاک(حاج حسین خرازی)» و «شور بندگی» شامل زندگی‌نامه و فعالیت‌های علمی شهید دکتر سید ‌مهدی فقیهی، پزشک نمونه و نخبه کشور را نیز به‌صورت ناشر مولف منتشر خواهم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها