سه‌شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
داوود امیریان به کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان می‌رود

رمان «گردان قاطرچی‌ها» با حضور داوود امیریان، نویسنده اثر، در برنامه‌ «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانده و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که از سال 1395 شروع شده از برنامه‌های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود.
 
کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در جلسات گذشته کتاب‌هایی مانند «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» با ترجمه محبوبه نجف‌ خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، «شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری، «گِل» و «چشم‌انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان،‌ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست، «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی، «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده و کتاب «دستیار ماما» ترجمه نسرین وکیلی، «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» ترجمه پروین علی‌پور، «عروس دریایی» با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی و «دلقک» نوشته هدا حدادی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شد.
 
در جلسه بعدی این برنامه هم که چهارشنبه (21 تیر 1396) با حضور داوود امیریان، نویسنده و منتقد ادبی، در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب «گردان قاطرچی‌ها» خوانش و بررسی خواهد شد.
 
«گردان قاطرچی‌ها» یکی از رمان‌های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که سال 1390 در قالب طرح رمان نوجوان امروز منتشر و در دوره جایزه کتاب فصل به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده است. این رمان به موضوع جنگ از زاویه طنز نگاه کرده که همین موضوع باعث شده تا حدودی تصویر شاد و مفرح از حضور رزمندگان نوجوان در صحنه‌های مختلف جنگ برای خواننده  نوجوان روایت شود. داستان این کتاب درباره یکی از گردان‌های تدارکاتی در جبهه‌هاست. در این رمان، تعدادی از رزمنده‌ها با استفاده از چند تا قاطر آذوقه مورد نیاز گروهی از رزمنده‌ها در بالای ارتفاعات کردستان را حمل می‌کنند.
 
برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (21 تیر 1396) از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، کتابفروشی کتاب داستان واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها