یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
«احمد متوسلیان هستم» رونمایی می‌شود

آئین رونمایی از کتاب «احمد متوسلیان هستم» در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آئین رونمایی از کتاب «احمد متوسلیان هستم» با حضور محمدجواد شادانلو، مولف کتاب سه‌شنبه‌(13 تیر‌ماه)ساعت17 به میزبانی خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

خبرگزاری تسنیم در خیابان بلوار کشاورز، جمالزاده شمالی کوچه شیرازد پلاک 12 واقع شده است.

 کتاب «احمد متوسلیان هستم» مجموعه مصاحبه‌ها و سخنرانی‌‎های حاج احمد متوسلیان فرمانده تیپ 27 محمد رسول الله (ص) است که در قالب یک کتاب جمع‌آوری شده است.

این کتاب با دفاعیات وی در دادگاه سال 1357 پس از دستگیری در لرستان آغاز می‌شود و بعد با سخنرانی سال 1359 مسجد جامع شهر پاوه که بخشی از آن در فیلم «ایستاده در غبار» به نمایش درآمد   ادامه پیدا می‌کند. کتاب با چند مصاحبه ایشان با دفتر سیاسی سپاه پس از عملیات‌های فتح‌المبین و بیت‌المقدس و مصاحبه‌ای در کردستان ادامه پیدا می‌کند.

درباره احمد متوسلیان
احمد متوسلیان، چهاردهم تیر‌ماه سال 1361 هنگام عبور از پست ایست بازرسی به دست مزدوران حزب فالانژ لبنان به گروگان گرفته شد. چهار همراه حاج احمد متوسلیان نیز در این حمله با وجود مصونیت دیپلماتیک ربوده شدند.   ‌

در این آدم‌ربایی، سردار احمد متوسلیان، وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت، سید محسن موسوی، کاردار سفارت ایران در بیروت، تقی رستگارمقدم، کارمند سفارت ایران و کاظم اخوان، عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی به اسارت درآمدند و طی اخبار رسمی و غیر‌رسمی این افراد به رژیم صهیونیستی تحویل داده شدند.

رادیو رژیم صهیونیستی، دقایقی بعد از عملیات مزدوران حزب فالانژ اعلام می‌کند: «ژنرال احمد متوسلیان، طراح عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس، در پست بازرسی «برباره» به اسارت گرفته شد.» با گذشت 35 سال از این جریان هنوز اطلاعی از زنده بودن یا شهادت آنان به‌طور کامل در دسترس نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها