چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
زندگی‌نامه خودنوشت لوئیس بونوئل در نمایشگاه کتاب

كتاب «با آخرين نفس‌هايم» نوشته لوئیس بونوئل با ترجمه علي اميني نجفي به تازگي از سوي نشر كتاب‌سراي نيك روانه بازار كتاب شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، كتاب «با آخرين نفس‌هايم» يكي از مهمترين كتب سينماگرايان محسوب مي‌شود. كتاب «با آخرين نفس‌هايم» براي اولين بار در سال 1371 توسط نشر هوش و ابتكار منتشر شد و حالا پس از حدود 20 سال مجددا تجديد چاپ شده است.

لوئیس بونوئل كارگردان و فيلم ساز مشهور اسپانيايي است. بونوئل را به جرات مي‌توان از پايه‌گذاران و پدر فيلم‌سازي سورئاليسم دانست. از وي تاكنون مقالات زيادي در مطبوعات به چاپ رسيده است و برخي فيلنامه‌هايش به فارسي برگردانده شده است.

شخصيت بونوئل محدود به قالب و شرايط خاصي نيست و سنت‌شكني به تمام معنا است. كتاب «با آخرين نفس‌هايم» گواهي از جسارت‌هايش در تمام طول عمر است.

بونوئل توجه زيادي به اخلاق‌گرايي دارد و در روابطش ميان انسان‌ها مهرباني و آشتي برايش اولويت دارد. مهرباني او را شايد بتوان از لحن وي دريافت، لحني كه در كتاب «با آخرين نفس‌هايم» همراه با شرم و نجابتي مثال زدني است. او در متن‌هايش به دور از هر گونه خودستايي است، تا جايي كه در مصاحبه با دوست خود ماكس مي‌گويد :«از خودم كه حرف مي‌زنم، حالم بد مي‌شود. اين كار هميشه حالم را بد مي‌كند»

با اين وجود انديشه و تجربيات او و دانستن هر چه بيشتر پيرامون وي هميشه مورد توجه اهالي سينما و منتقدان بوده است. در كتاب پيش رو بونوئل زندگيش را به تفصيل شرح مي‌دهد و ما را با ژرفاي ذهن خود آگاه مي‌سازد.

كتاب «با آخرين نفس‌هايم » نوشته لوئیس بونوئل با ترجمه علي اميني نجفي در 464 صفحه و در قطع رقعي به بهاي 39 هزار تومان از سوي نشر كتاب‌سراي نيك منتشر شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها