سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
نکوداشت آیت‌الله احمدی در همدان برگزار می‌شود

نکوداشت آیت‌الله احمد احمدی هفتم اردیبهشت سال جاری در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌سینا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این مطلب افزود: برای تکریم و بزرگداشت بزرگان علم و فرهنگ استان که در گستره استانی و ملی تأثیر عمیق فرهنگی و اجتماعی دارند، طرح نکوداشت مفاخری که یک عمر فعالیت فرهنگی و علمی داشته و هم‌اکنون نیز به فعالیت ادامه می‌دهند در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان قرار گرفته است. در دو دوره گذشته برای 4 شخصیت علمی و ادبی آیین نکوداشت برپا شده است.

وی ادامه داد: از استادان، اذکایی و ذکاوتی در حوزه تحقیق و پژوهش و نویسندگی در اردیبهشت 94 و محقق و میری در حوزه شعر و ادب در اردیبهشت 95 در این آیین تجلیل شده است. البته این سیاست فرهنگی در شهرستان‌های استان برای نکوداشت مفاخر محلی و شهرستانی نیز انجام شده است.

فاضل عبادی درباره آیین نکوداشت امسال نیز گفت: آیت‌الله دکتر احمد احمدی زاده روستای کهکدان ملایر و مایه فخر و مباهات استان ماست و امیدواریم این آیین گوشه کوچکی از 70 سال فعالیت علمی ایشان را به جوانان و عموم علاقه‌مندان معرفی کند.

وی با اشاره به سوابق علمی این استاد فرزانه افزود: دکتر احمد احمدی که دکترای فلسفه در رشته فلسفه غرب از دانشگاه تهران دارد؛ سال‌ها در حوزه علمیه قم از محضر آیات عظام بروجردی، محقق‌داماد، نجفی مرعشی و امام خمینی(ره) بهره برده است. ایشان 20 سال در محضر علامه طباطبایی اسفار، شفا و تفسیر را فرا گرفته است. سوابق دکتر احمدی در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها که هم‌اکنون ریاست آن را بر عهده دارد، به روشنی و درخشانی نشان از پرکاری، وقت‌شناسی و علم و عمل وی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از عموم اهالی علم و فرهنگ و دانشگاهیان دعوت کرد با شرکت در آیین نکوداشت آیت‌الله احمدی در روز پنج‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه 1396 در مجتمع فرهنگی- هنری بوعلی‌سینای همدان به مقام رفیع علم و دانایی و کارنامه ارزنده این استاد حوزه و دانشگاه ادای احترام کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم بر پایی چنین آیین‌هایی که در راستای معرفی و الگوسازی برای جوانان و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ به جامعه انجام می‌شود؛ در تحکیم هویت ملی و اسلامی و شکوفایی علمی و فرهنگی اثرگذار باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها