چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
حضور دو تصویرگر ایرانی در نمایشگاه کتاب پکن

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از حضور دو تصویرگر کشورمان در نمایشگاه کتاب پکن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سعیده ثابت‌نیا و طاهره زحمت‌کش دو تصویرگری هستند که به دلیل راه یافتن آثارشان به کاتالوگ بلونیا (2016) از طرف موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن حضور می‌یابند.

در این دوره از نمایشگاه کتاب پکن در یک سالن مستقل 40 اثر برگزیده تصویرگران منتخب جایزه براتسلاوا و 60 اثر از کشور چین عرضه می‌شود. طی مکاتبات انجام شده با این نمایشگاه، با درخواست حضور آثار منتخب ایرانی در کنار آثار فوق موافقت و بر این اساس پنج اثر از تصویرگران ایرانی نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

طاهره زحمت‌کش، کارشناس ارشد تصویرسازی است. اثر منتخب راه یافته به کاتالوگ نمایشگاه بلونیا ـ ایتالیا (2016) و شرکت در نمایشگاه گروه تصویرسازی «آمیدا» و تصویرسازی کتاب «آینه‌دار دوران» از جمله فعالیت‌های وی بوده است.

سعیده ثابت‌نیا، کارشناس گرافیک (طراح و تصویرگر کتاب) است. از جمله آثار منتشرشده توسط وی می‌توان به تصویرگری کتاب‌های «مورچه من»، «باتاربی تار»، «یک قل دوقل»، «خرسی تنبله»،  «قورباغه‌ها امتحان تافل دارند»، همچنین «تک فریم شعر کودکانه» برای مجله کوشش و طراحی پوستر زمستان 66 اشاره کرد.

راهیابی آثار سعیده ثابت‌نیا به مسابقات کاتالوگ بلگراد و کاتالوگ ایتالیا در سال‌های 2012 و 2016 از دیگر فعالیت‌های هنری وی بوده است.

نمایشگاه کتاب پکن از 3 تا 7 شهریورماه برگزار می‌‌شود. غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه 18 متر است. نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با این نمایشگاه تفاهمنامه تبادل غرفه رایگان دارد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره از نمایشگاه حضور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها