پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
تجلیل از فعالان فرهنگی استان لرستان در نمایشگاه کتاب تهران

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان لرستان از اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در معرفی لرستان و ظرفیت‌های فرهنگی این استان در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: از فعالان فرهنگی و هنری استان لرستان در نمایشگاه کتاب تجلیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ابران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا حنان مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان لرستان درباره برنامه‌های استان لرستان در نمایشگاه کتاب گفت: استان لرستان پیشینه‌ فرهنگی و هنری زیادی دارد و نمایشگاهی از آثار فرهنگی و هنری استان در نمایشگاه کتاب تهران برپا شده است. همچنین اجرای برنامه هنری در فضای آزاد برای عموم، اجرای آیین‌های سنتی در فضای باز و.... از دیگر برنامه‌های استان لرستان است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های این استان در حوزه چاپ و نشر گفت: اولین چاپخانه در استان لرستان توسط عبدالحسین خرمی در سال 1319 در بروجرد ایجاد شد. استان لرستان هم اکنون 52 چاپخانه دارد. همچنین 20 ناشر مجوز نشر دارند و در استان به فعالیت می‌پردازند و در سال 1394 تعداد 123 عنوان مجوز نشر دریافت کرده‌اند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان لرستان درباره کتابخانه‌های این استان عنوان کرد: استان لرستان دارای 34 کتابخانه وابسته به نهاد کتابخانه هاست و 12 کتابخانه مشارکتی نیز فعالیت دارند.  268 هزار و 341 عنوان کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است. همچنین 592 هزار و 749 جلد کتاب در کتاب‌خانه‌ها هست. این استان دارای 56 موسسه فرهنگی، 30 پایگاه خبری، 76 نشریه، 120 خبرنگار ، 54 چاپخانه است.

حجت الاسلام والمسلمین حنان ذکر کرد، همچنین درباره‌ نمایشگاه گفت: به نظرم جا به جایی محل نمایشگاه رویداد خوبی است و بی‌شک با توجه به مزیت‌هایی که محل جدید دارد، انتظار می‌رود این دوره از نمایشگاه از ادوار پیشین بهتر و پربارتر باشد و همچنین با استقبال گرم مردم روبرو شود.

بر اساس این گزارش، نشست فرهنگی استان لرستان با حضور امام جمعه و دیگر مسئولان استانی و معاون فرهنگی وزیر از ساعت 18 تا 20 در تالار گفت‌وگو برگزار می‌شود و از فعالان فرهنگی و هنری و نویسندگان لرستانی تجلیل می‌شود.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها