چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸
انتشارات سروش بسته کتاب‌های زندگی و سیره امام علی(ع) را معرفی کرد

انتشارات سروش در آستانه ولادت امیر‌المومنین حضرت امام علی (ع) و روز پدر، بسته کتاب‌های خود با مضمون زندگی و سیره آن حضرت را برای مطالعه علاقه‌مندان معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب‌های «110 داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)»، «آن سه مرغابی» نوشته فریبا کلهر، مجموعه دو جلدی «درس‌های ماندگار» نوشته محسن اسماعیلی، جلد سوم مجموعه «سیره معصومان (ع)» نوشته مشترک سیدمحسن امین و علی حجتی کرمانی، «علی (ع) و شهر بی آرمان» نوشته حسن رحیم‌پور ازغدی و «برادر (داستان‌هایی از زندگی حضرت محمد (ص) و امام علی (ع))» نوشته نقی سلیمانی در قالب بسته پیشنهادی برای مطالعه به علاقه‌مندان کتاب پیشنهاد شده است.
 
110 داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)
کتاب «110 داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» 110 داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع‌بندی و ارائه کرده که شامل علی(ع) در دوران کودکی و نوجوانی، علی(ع) در مکتب تعلیم و تربیت، علی(ع) در محراب دعا و عبادت، علی(ع) در میدان جنگ و شجاعت، علی(ع) بر قله‌های اخلاق و فضیلت، علی(ع) در موضع ارشاد و هدایت و علی(ع) در عرصه کار و خدمت است. نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که تمامی قطعه‌ها و داستان‌های کتاب مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.
 
چاپ نهم کتاب «110 داستان دوران جوانی امیرالمومنین امام علی (ع)» در 142 صفحه به بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.
 
روایتی متفاوت از آن سه مرغابی
«آن سه مرغابی» از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان زندگی امام علی(ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می‌کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید است که با مادرش زندگی می‌کند و در زمان حکومت امیرالمؤمنین وقایعی را از سر می‌گذراند. سه مرغابی معروف که روز شهادت امام علی (ع) در خانه ایشان بوده‌اند، الهام‌بخش نویسنده در عنوان‌گذاری کتاب است.
 
چاپ دوم کتاب «آن سه مرغابی» در 122 صفحه به بهای 700 تومان از سوی انتشارات سروش راهی بازار نشر شده است.  
 
درس‌های ماندگار از نهج‌البلاغه
کتاب «درس‌های ماندگار» نگاهی نو و گذرا به نهج‌البلاغه دارد. سخنان امام علی (ع) هسته مرکزی متن کتاب است. محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و به‌صورت درس‌به‌ درس تدوین کرده و در هر درس ابتدا به طرح مسئله و یادآوری آثار و جوانب آن توجه کرده و پس از اشاره به راه‌حل‌های قابل تصور، رهنمود امام علی (ع) را در آیینه نهج‌البلاغه به مخاطب خود نشان داده است که ترک دین برای دنیا، ابزار مدیریت، کم‌گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و سپاس، آبرو، پرسیدن برای دانستن، وحدت و الفت، تجارت، ناتوان‌ترین مردم، ملاک حق، همت بلند، و اندازه نگه داشتن از آن جمله‌اند.
 
انتشارات سروش نخستین چاپ کتاب «درس‌های ماندگار» را در 100 صفحه به بهای یک‌هزار و 700 تومان منتشر کرده است.
 
نگاهی به سیره امیرالمومنین (ع) در قاب کتاب
جلدهای سوم و چهارم از مجموعه «سیره معصومان(ع)» انتشارات سروش به امام علی (ع) اختصاص دارد. سیره حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفه سوم در جلد سوم بررسی و جلد چهارم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفه سوم و دوران خلافت امام علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفّین، پیدایش خوارج، واقعه نهروان و شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می‌پردازد.
 
جلد سوم «سیره معصومان(ع)» در 454 صفحه به بهای 17 هزار و 500 تومان و جلد چهارم این مجموعه در 816 صفحه به بهای 14 هزار تومان به همت انتشارات سروش روانه بازار نشر شده است.    
علی و شهر بی آرمان در کلام رحیم‌پور ازغدی
کتاب «علی و شهر بی آرمان» نخستین مجموعه مباحث از «طرحی برای فردا» جمع‌بندی سخنرانی‌های حسن رحیم‌پور(ازغدی) و گفت‌وگو با وی است.
 
این مجموعه شامل چهار جلسه بحث و گفت‌وگو درباره حکومت و دولت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول‌گرایی و بازگشت به اصول در دوران حکومت آن امام و نیز آزادی و قرائت‌ها و بحث خودی و غیرخودی در دولت ایشان است.
 
چاپ هفتم کتاب «علی و شهر بی آرمان» در 148 صفحه به بهای یک‌هزار و 400 تومان از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.  
 
داستان‌هایی از زندگی حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع)
کتاب «برادر(داستان‌هایی از زندگی محمد (ص) و علی (ع))» از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان‌هایی براساس حوادث و رخدادهای جلوه‌های مشترک زندگی حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) است.
 
نویسنده حوادث را از منابع مشهور نقل و آن‌ها را به شکل داستان عرضه کرده است. خواننده نوجوان با خواندن این داستان‌های مذهبی و اعتقادی علاوه بر آشنایی با آن دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می‌کند و با شخصیت‌ها و خاندان‌های معروف آن عصر آشنا می‌شود.
 
چاپ نخست کتاب «برادر(داستان‌هایی از زندگی محمد (ص) و علی (ع))» به بهای یک‌هزار و 700 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها