یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
مجموعه 10 جلدی «ادبیات کودک و نوجوان» رونمایی می‌شود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مجموعه‌ 10 جلدی «ادبیات کودک و نوجوان» را روز دوشنبه 23 آذر در مراسمی با حضور نویسندگان این مجموعه رونمایی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری، مجموعه‌ی 10 جلدی «ادبیات کودک و نوجوان» را روز دوشنبه 23 آذر در مراسمی با حضور نویسندگان این مجموعه رونمایی می‌کند. این آثار با هدف آشنایی مخاطبان عمومی همچون مربیان، آموزگاران و علاقه‌مندان، با موضوع‌های مختلف ادبیات کودک و نوجوان به رشته تحریر در آمده است.
 
در میان نویسندگان این مجموعه، نام‌هایی مانند فرشته مجیب، مهدی حجوانی، معصومه انصاریان، محمدعلی بنی‌اسدی، علی‌اصغر سیدآبادی، کمال پولادی، اسدالله شعبانی، حسین بکایی و محمد حسینی به چشم می‌خورد که آثارشان را در قالب‌های کوتاه تألیف کرده‌اند.

«جستاری پیرامون شعر کودک در ایران»، «عناصر داستان در داستان کودک و نوجوان» «سیری در سرویراستاری»، «راهنمای شیوه‌های نقد ادبی»، «تصویرگری کتاب کودک»، «مقدمه‌ای بر مخاطب‌شناسی»، «مروری بر پیشینه ادبیات کودک و نوجوان»، «نحوه کاربردهای ادبیات کودک و نوجوان»، «مروری بر انواع ادبیات کودک و نوجوان»، «ویرایش و اهمیت آن در آثار کودک و نوجوان» عنوان‌‌‌‌ کتاب‌های این مجموعه به شمار می‌رود.

این مراسم با حضور نورا حق‌پرست مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون، معصومه انصاریان دبیر این مجموعه و جمعی از نویسندگان این آثار برپا می‌شود.

این آیین ساعت 10 صبح روز دوشنبه 23 آذر 1394 در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها