شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۶
آیت الله حسینی بوشهری: روند آموزشی حوزه را به سوی‌ پژوهش‌محوری سوق خواهیم داد

مدیر حوزه های علمیه با بیان این‌که امروزه رویکرد حوزه به سمت کارهای پژوهشی است، گفت: معاونت پژوهش به گونه‌ای برنامه ریزی کند تا حوزویان در آینده پاسخگوی نیازهای حوزه، جامعه اسلامی و بین الملل باشند.

به گزارشخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم به نقل از حوزه، آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به برگزاری همایش کتاب سال حوزه، اظهار کرد: معاونت پژوهشی حوزه هرساله برنامه‌های خوبی از جمله همایش «کتاب سال حوزه» را طراحی و اجرا می کند که امسال شانزدهمین دوره آن برگزار شد.

وی عنوان کرد:در شانزدهمین دوره همایش کتاب سال حوزه، آثار تعدادی از فرزانگان و پژوهشگران حوزه به عنوان برگزیده، شایسته تقدیر و قابل تحسین انتخاب شدند.

مدیر حوزه های علمیه افزود: همچنین آیت الله العظمی مکارم شیرازی به عنوان شخصیت فقهی و تفسیری و حجت الاسلام والمسلمین حسینی جلالی به عنوان محقق برجسته در این اجلاس قدردانی شدند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این‌که امروزه رویکرد حوزه به سمت کارهای پژوهشی است، عنوان کرد: اقدامات آموزشی حوزه را به سمت و سوی پژوهش سوق خواهیم داد.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین در پایان یادآور شد: امیدواریم معاونت پژوهش به گونه ای برنامه ها را تدوین کند که حوزویان علاوه بر رفع نیازهای حوزه به مطالبات و نیازهای جامعه اسلامی و بین الملل نیز در آینده بپردازند.

 شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه پنجشنبه دوم بهمن ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها