یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۲
معرفی پرفروش‌ترین اثر‌ علی‌اکبر ولایتی در نمایشگاه کتاب

«تاریخ کهن و معاصر ایران زمین: ایران پیش از اسلام» عنوان یکی از جدید‌ترین و پرفروش‌ترین آثار علی‌اکبر ولایتی است که در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است.

سید امیرعباس بلادی، سرپرست دایره بازرگانی انتشارات امیرکبیر در گفت و گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عناوین پرفروش کتاب‌های علی‌اکبر ولایتی را اعلام کرد. 

وی گفت: «تاریخ کهن و معاصر ایران زمین: ایران پیش از اسلام» (4 جلدی)، از پرفروش‌ترین کتاب‌های ولایتی محسوب می‌شود و تاکنون(پنجمین روز نمایشگاه) در 80 نسخه (دوره 4 جلدی) به فروش رسیده است. 

مجموعه «تاریخ کهن و معاصر ایران‌زمین» نگاهی است هدفمند به تاریخ ایران که با بهره‌گیری از منابع فراوان و معتبر و گاه جدید و شیوه‌ها و روش‌های ثابت‌شده، با راهنمایی و همکاری جمعی از پژوهشگران و تاریخ‌دانان فرهیخته (جلیل عرفان‌منش، هومن عباسپور، دکتر ایمان نوروزی) فراهم آمده است. 

در این کتاب، نویسنده در پی آن است که برجسته‌ترین تحولات تاریخی را در شکل‌دهی به حیات معاصر ایرانیان بررسی کند؛ تحولاتی که ایرانیان در حیات پر فراز و نشیب خود به چشم دیده‌اند و از سر گذرانده‌اند تا به زندگی پرافتخار دیروز و امروز خود دست یابند و فردایی پرامید پیش روی داشته باشند.

به گفته وی «تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» (سه جلدی) نوشته ولایتی، دومین کتابی به‌شمار می‌آید که با فروش خوبی رو به رو بوده است. از این مجموعه تاکنون 30 نسخه  به فروش رسیده است. 

بلادی «‌نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» (در دو جلد) را، سومین کتاب پرفروش ولایتی معرفی کرد و گفت: این کتاب یک جلدی که در ویراست جدید در سال 1392 به دو مجلد تبدیل شده است،‌ کتاب دیگری از ولایتی است که مخاطبان از آن نیز استقبال کرده‌اند. 

وی در ادامه کتاب‌های «آفرینندگان فرهنگ و تمدن اسلام و بوم ایران» ( از مجموعه کتاب‌های آفتاب) و « دانشنامه جوانمردی» (مجموعه 4 جلدی) را به ترتیب، ‌پرفروش‌ترین‌های کتاب‌های وی دانست. 

بلادی اغلب مخاطبان این مجموعه‌ها را ارگان‌ها و نهادهای دولتی، ‌کتابخانه‌های عمومی و کتابخانه‌های مساجد دانست. 

غرفه انتشارات امیرکبیر در شبستان اصلی، راهرو 2، غرفه 24 واقع شده است.

بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 20 اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برپاست.-

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها