شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۴
نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان شب گذشته به كار خود پايان داد

نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان كه از 26 بهمن ماه سال جاري در محل دايمي نمايشگاه‌هاي استان آغاز شده بود شب گذشته به كار خود پايان داد.

شهربانو جعفري، مدير اجراي نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) اظهار كرد: نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان كه از 26 بهمن ماه سال جاري در محل دايمي نمايشگاه‌هاي استان آغاز شده بود شب گذشته به كار خود پايان داد، يكي از نكات برجسته اين نمايشگاه، استقبال پرشور مردم سيستان و بلوچستان از اين نمايشگاه بود.

وي ادامه داد: نظرسنجي ميان ناشران گواه آن است كه اكثر ناشران از حضور در نمايشگاه كتاب زاهدان ابراز رضايت داشتند و فروش كتاب در اين نمايشگاه را با نمايشگاه‌هاي شهرهاي كلان برابر مي‌دانستند.

مدير اجرايي نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان در توضيح دلايل عدم تمديد اين نمايشگاه گفت: به دليل زمان‌بندي و برنامه‌ريزي برگزاري نمايشگاه‌هاي متعدد، بايد نمايشگاه را به مسوولان نمايشگاه تحويل مي‌داديم، علاوه بر اين به دليل استقبال بي نظير مردم از نمايشگاه، كتابي براي عرضه مجدد نزد ناشران وجود نداشت و اكثر كتاب‌ها به فروش رسيده بود.

وي ادامه داد: باتوجه به استقبال پرشور مردم استان مجبور شديم كه در آخرين روز برگزاري نمايشگاه ساعت برگزاري را دو ساعت افزايش دهيم و اين افزايش ساعت در هر دو شيفت صبح و عصر انجام شد.

جعفري در بخش پاياني صحبت‌هايش اظهار كرد: خوشبختانه تمامي مسوولان استان مانند استاندار، فرماندار، نماينده ولي فقيه و نمايندگان مجلس با حضور در نمايشگاه به بازديد از غرفه‌هاي ناشران پرداختند، همچنين در ديدار مسوولان با ناشران و مولفان استان كه در غرفه مولفان استاني انجام شد، مسوولان اين قول را دادند كه حمايت از ناشران استاني در اولويت قرار داشته باشد.

نمايشگاه كتاب سيستان و بلوچستان از 26 بهمن تا 2 اسفند ماه با حضور 420 ناشر و ارايه 43 هزار عنوان كتاب در محل دايمي نمايشگاه‌هاي استان سيستان و بلوچستان برگزار شد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها