یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۲
انتشار «آموزش نرم افزار COMSOL Multiphysics برای مهندسین شیمی»

کتاب « آموزش نرم افزار COMSOL Multiphysics برای مهندسین شیمی» ترجمه دكتر بهروز ميرزايي و مهندس مصطفي علي پاشايي از سوی انتشارات حق‌شناس منتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با توجه به تفاوت آشكار نسخه‌هاي مختلف اين نرم‌افزار و وجود نداشتن كتاب آموزشي مناسب در اين زمينه، كتاب حاضر می‌کوشد علاوه بر آشنایی مخاطب با محيط نرم‌افزار3.5 COMSOL Multiphysics، به حل مثال‌هايي در نسخه 4.2 اين نرم‌افزار بپردازد و تفاوت فضای کاری اين دو نسخه را نشان دهد.

در فصل اول، مقدمه‌اي بر نرم‌افزار و چگونگي كار با منوها و پنجره‌هاي مختلف اين نرم‌افزار ارایه شده است.

در فصل دوم، مدل‌سازي فرآيندهاي مربوط به انتقال مومنتوم  مورد بحث قرار گرفته است.

فصل سوم، به مدل‌سازي فرآيندهاي مربوط به انتقال جرم اختصاص دارد و در فصل چهارم، مدل‌سازي فرآيندهاي مربوط به انتقال حرارت آموزش داده شده است.

فصل پنجم به‌عنوان يك فصل كامل و مجزا در مورد مدلسازي پيل سوختي پليمري، از ويژگي‌هاي برتر اين كتاب است و دانشجوياني كه در اين زمينه فعاليت دارند مي‌توانند از اين فصل استفاده لازم را ببرند.

در فصل ششم نيز به مدل‌سازي راكتورهاي شيميايي با استفاده از نرم‌افزار COMSOL Reaction Engineering Lab پرداخته شده است. در نهايت براي تكميل بعضي از مباحث اشاره شده در كتاب سه پيوست به انتهاي كتاب اضافه شده است.

کتاب « آموزش نرم‌افزار COMSOL Multiphysics برای مهندسین شیمی» ترجمه دكتر بهروز ميرزايي و مهندس مصطفي علي پاشايي توسط انتشارات حق‌شناس در271 صفحه با شمارگان هزار و 100نسخه و به قیمت 12هزار تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 3
  • محمد خاقانی ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۵
    سلام برای تهیه کتاب باید چه کنیم؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها