دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۰
«مقررات» سینتیا لرد در بازار کتاب نوجوان

رمان «مقررات» نوشته «سینتیا لرد» و ترجمه کیوان عبیدی‌آشتیانی درباره دختری به نام «کاترین» است که برادری مبتلا به بیماری اوتیسم دارد. این کتاب به تازگی از سوی نشر افق برای مخاطب نوجوان به بازار کتاب راه یافته است.

ایبنا نوجوان: «مقررات» درباره دختری 12 ساله به نام کاترین است که برادر هشت ساله او مبتلا به بیماری اوتیسم است. کارترین که از کارهای دیوید خجالت می‌کشد، مقرراتی برای او وضع می‌‌کند. مثلا این که موقع غذا خوردن دهانت را ببند یا اسباب بازی‌هایت را توی آکواریم نینداز. اما این وضع تا کی قابل تحمل است؟

سینتیا لرد متولد نیوهمپشایر آمریکا است. او از کودکی شعر می‌سروده و داستان‌پردازی می‌کرده. این نویسنده یک پسر و یک دختر دارد؛ در حالی که پسرش از بیماری اوتیسم رنج می‌برد. رمان «مقررات»  لرد برنده مدال افتخاری جایزه نیوبری شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانید: «من هم دراز می‌کشم. سقف اتاقش معمولی است، سفید ساده، با یک چراغ معمولی در وسط و دو قاب که مثل علامت سوال وارونه هستند. فکر می‌کنم خانم بومن به این قلاب‌ها گلدان آویزان کرده بود. کریستی می‌پرسد: این پسری که عکسش را کشیده بودی می‌بینی؟ شانه‌هایم را تکان می‌دهم: دوست ندارم با هیچ‌کدام از بچه‌های مدرسه یا کلیسا تنهایی بیرون بروم چون همیشه دیوید هم هست. با این حرف‌هایی که می‌زنم بهتر است لال بشوم.»

این کتاب 200 صفحه‌ای با شمارگان دو هزار و 200 نسخه و به بهای هفت هزار و 800 تومان وارد از سوی نشر افق راهی بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها