یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶
معرفی مورد پژوهی دراختلالات رفتاری کودکان در یک کتاب

کتاب «مورد پژوهی دراختلالات رفتاری کودکان» چگونگی زندگی پررنج همراه با آشفتگی کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری را به تصویر می‌کشد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «مورد پژوهی در اختلالات رفتاری کودکان» نوشته پروفسور کریستوفر آ.کرنی و ترجمه علی نیلوفری است. در این کتاب هر فصل با نشانه‌ها شروع، یک مورد یا فرد دچار اختلال ارزیابی شده و تشخیص مطرح می‌شود.

محمدرضا محمدی، رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی و روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقدمه این کتاب گفته است: «امروزه رشد سریع علم و دانش درباره اختلالات رشد و تکامل و همچنین مشکلات رفتاری و روانی در کودکان و نوجوانان، باعث افزایش مسوولیت پزشکان، روان‌پزشکان، روان‌شناسان، حرفه‌های وابسته پزشکی و پیراپزشکی، والدین، مربیان و معلمین شده است.»

یکی از اهداف کتاب «مورد پژوهی دراختلالات رفتاری کودکان» ترکیب تفکر جاری در مورد اختلالات رفتاری کودکی با موردهای کودکان خاص و افراد مهم زندگی آن‌ها در منزل، مدرسه یا سایر محیط‌ها است. 

این کتاب با انعکاس آخرین پژوهش‌ها در این حوزه، ماهیت غنی و جذاب اختلالاتی را که نخستین بار در دوره کودکی آشکار می‌شوند، به روشنی تبیین کرده و به ما نشان می‌دهد که چگونه الگوهای رشدی یک کودک، نحوه بروز هر کدام از این اختلالات را تعیین می‌کند. 

کتاب «مورد پژوهی در اختلالات رفتاری کودکان» در 15 فصل در 344 صفحه و با شمارگان هزار و 100 نسخه به قیمت 12 هزار تومان از سوی انتشارات ارجمند عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها