پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۵
به زودی « شهر آشپز‌ها» و «نهنگ سیاه»  به چاپ می رسند

فاطمه سرمشقی از چاپ دو کتاب جدید خود با عنوان‌های «شهر آشپز‌ها» و «نهنگ سیاه» خبر داد.

ایبنا نوجوان: فاطمه سرمشقی نویسنده کودک و نوجوان، از آماده شدن دو رمان خود برای چاپ، با نام‌های «شهر آشپز‌ها» و «نهنگ سیاه» خبر داد و گفت: این دو کتاب رمان‌های فانتزی و خیالی هستند که برای گروه سنی «ب» (۷ تا ۹ سال) مناسب هستند.

وی افزود: از نکات مورد توجه و قابل اتکای کتاب شهر آشپز‌ها تصویرگری آن است که به دست زهرا سرمشقی کشیده شده‌اند. در این کتاب سعی کردم مفهوم قناعت و تقسیم دارایی‌های خود را به کودکان بیاموزم.

سرمشقی درباره موضوع کتاب شهرآشپز‌ها و خلاصه‌ای از داستان،‌ اظهارداشت: موضوع اصلی این کتاب‌، زندگی پادشاهی بزرگ است که در شهری زندگی می‌کند. پادشاه هر روز که از خواب بیدار می‌شود از آشپزان شهر می‌خواهد غذایی، مورد علاقه او  درست کنند. روزی از خواب بیدار می‌شود و از آشپزان می‌خواهد که کتلت فیل برایش درست کنند! آشپزان پس از تلاش بسیار غذا را درست می‌کنند اما غذا‌ها آن‌قدر زیاد است که پادشاه به تنهایی نمی‌تواند آن‌ها را بخورد. پس آشپزان تمامی مردم شهر را به میهمانی دعوت می‌کنند. وقتی پادشاه متوجه می‌شود همه‌ مردم برای خوردن غذای او دعوت شده‌اند عصبانی می‌شود و به تنهایی شروع به خوردن غذا‌ها می‌کند آن‌قدر می‌خورد و می‌خورد که قصر و پادشاه هر دو منفجر می‌شوند! پس از آن قصر شاه کوچکترین خانه آن شهر می‌شود.


وی درباره داستان نهنگ سیاه نیز گفت: داستان نهنگ سیاه، به سه موجود می‌پردازد که بادکنک دارند. آن‌ها بادکنک‌های خود را باد می‌کنند و هر کدام به شکلی در می‌آید. یکی از این بادکنک‌ها شبیه به نهنگ می‌شود به آسمان می‌رود و ابر‌‌ها می‌خورد.

سرمشقی اظهار کرد: این کتاب‌ها برای چاپ آماده شده‌اند و به زودی توسط انتشارات شباویز به چاپ می‌رسند.

فاطمه سرمشقی متولد ۱۳۵۷ است. وی فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی است. از آثار او می‌توان «وقتی کشاورز خواب بود» و «دنیای رنگین کمان» را نام برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها