پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۲
«خانه روبرو» از نويسنده «باغ مارشال» به بازار كتاب رفت

«خانه روبرو»، نوشته حسن كريم‌پور، در قفسه كتابفروشي‌ها جاي گرفت. كريم‌پور در اين كتاب ‌تقابل دو فرهنگ ايران و غرب را در كشمكش‌هاي ماجرهاي داستاني گنجانده است._

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «خانه روبرو» تازه‌ترين رمان كريم‌پور بعد از رمان «بهانه‌اي براي ماندن» اوست كه تابستان امسال، به چاپ رسيده است.

داستان اين كتاب درباره دو دختر دانشجو است كه از شهرستان به تهران آمده‌اند و يكي از آن‌ها با پسري كه در خانه روبروي آن‌ها زندگي مي‌كرده، ‌ازدواج مي‌كند و هر دو راهي خارج از كشور مي‌شوند.

ماجراي اصلي كتاب درباره تقابل یا نوعي دوگانگي ميان فرهنگ ايراني و غربي است كه برخي از آدم‌ها نمي‌توانند آن را براي خود تحليل كنند و نسبت به آن ارزيابي درستي داشته باشند.

تربيت خانوادگي آدم‌ها و چگونگي شكل گرفتن شخصيت انسان براساس فرهنگ محيطي كه در آن قرار دارند و تفاوت ديدگاه‌هاي فرهنگ ايراني و غربي و نگاهي انتقادي به برخي نگرش‌هاي اين فرهنگ در روابط خانوادگي و اجتماعي، از محورهاي اين رمان به شمار مي‌آيند.

رمان «خانه روبرو» ، تابستان امسال90)، در شمارگان 1100 نسخه از سوي نشر «آموت» منتشر شده است. اين رمان 400 صفحه هشت هزار و 500 تومان است.

كريم پور، متولد 1327 سعادت‌شهر شيراز است. «باغ مارشال»، يكي از معروفترين آثار اوست كه در سال 76 از سوي انتشارات «اوحدي» به چاپ رسيد. اين كتاب در حال حاضر به چاپ بیست‌و‌پنجم رسیده است و در آینده نزدیک در انگلستان نيز منتشر خواهد شد.

«خوابى در هياهو»، «نقشى بر تصوير ديگر»، «خيال عشق»، «وسوسه خانه مادربزرگ»، «باغ روياها»، «من محكوم مى‌كنم»، «كيش گم‌كردگان»، «مرهمى بر زخم كهن»، «از ديارى به ديار ديگر» و «آن سوى نيزار»،از ديگر رمان‌هاى كريم‌پور هستند.

اين نويسنده اين روزها رمان «سرداران تاريخ» را مي‌نويسد و آن را كار اصلي و مهم خود مي‌داند.

وي در اين رمان، به زندگي سرداران ايراني از دوران هخامنشي تا پايان جنگ تحميلي مي‌پردازد. آخرين تحقيقات وي درباره اين كتاب، پي‌گيري زندگي 131 سردار ايراني جنگ ايران و عراق بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط