جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۳
خانه های نویسنده های سرشناس کالایی مناسب برای فروش

خانه های نویسندگان سرشناس در بریتانیا حداقل این روزها، به عنوان کالایی مناسب برای فروش مد نظر قرار گرفته اند._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، خانه نویسندگانی مثل چارلز دیکنز، جی.جی بالارد و جی.کی.رولینگ در ماه های اخیر زیر چکش حراج رفته اند. 

خانه چارلز دیکنز در شپرتون به عنوان خانه ای تاریک و دلگیر که شاهد بخشی از زندگی چارلز دیکنز و خلق آثارش بوده، در دهه 30 قرن بیستم کمتر مورد توجه کسی بود، و خانه ای که جی.جی. بالارد نزدیک نیم قرن و درست تر بگوییم 49 سال در آنجا زندگی کرد و بچه هایش را آنجا بزرگ کرد و آثارش را در این خانه از منطقه جنوب شرقی لندن نوشت، یکی دیگر از این خانه هاست. 

پس از درگذشت بالارد در سال 2009 خانه او با وجود مخالفت طرفدارانش، ماه گذشته به قیمت 320 هزار پوند به فروش رسید. خیلی ها معتقد بودند این خانه سه اتاق خوابه، که تاحدودی به ویرانی کشیده شده بود، باید به موزه ای از آثار و یادگاری های بالارد تبدیل شود. این خانه که به فروش رسیده به خانواده ای اجاره داده شده که همین ماه به آنجا نقل مکان می کنند. 

در حالی که یکی از خانه های چارلز دیکنز در لندن اکنون به موزه ای از آثار و یادگاری های او بدل شده، اما خانه ای دیگر در کنت که 22 سال محل استراحت او و خانواده اش در ایام تعطیلات بود به قیمت 2 میلیون پوند برای فروش ارایه شده است. دیکنز «دیوید کاپرفیلد» را در اتاقی نوشت که اکنون در طبقه دوم این خانه واقع شده است. 

جی کی رولینگ نیز در خانه ای از قرن نوزدهم نزدیک چپستاو زندگی کرد و همانجا بزرگ شد. این خانه نیز تنها چند هفته پیش به قیمت 400 هزار پوند برای فروش گذاشته شده است. شاید گنجه زیر پله این خانه الهام بخش او برای خلق اتاق هری پاتر باشد. دریچه های اتاق نشیمن نیز عینا همان فضایی را ایجاد می کنند که در کتاب های او می توان مشاهده کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها