کتاب «لسان الوقت خراسان» به‌ قلم مهدی قربانی معرفی‌نامه‌ای از اندیشه، اخلاق، کردار و آثار عارف و واعظ بزرگ خراسان، شيخ ابوعلی فضل‌بن محمد فارمدی است.-
تصویر کتاب
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره مقام علمی، ادبی، عرفانی این عارف در كتاب‌های تاريخ و فرهنگ و تذكره و ديگر منابع، قول‌های مختلفی آمده است. از جمله این‌که «او از مشاهير رجال علم، ادب، عرفان و تصوف بود. شرح حال او در اكثر تذكره‌های رجال عرفان و تصوف آمده است و همگان از او تجليل و تكريم نموده‌اند. او علاوه بر اينكه از صوفيان مشهور عصر خود بوده از اهل حديث و روايت هم به حساب آمده است.»

شيخ ابوعلی فضل‌بن محمد فارمدی (402 - 477 هـ ق) از عارفان و واعظان نامدار طوس و چون زادگاه او فارمد از روستاهای طوس بود، به فارمدی معروف شد. مرقد او هم در آبادی فارمد در شمال شهر مشهد مقدس قرار دارد.

در این کتاب همچنین زندگینامه شیخ علی مقدادی اصفهانی فرزند مرحوم نخودکی که در جوار ابوعلی فارمدی مدفون شده، آورده شده است.

چاپ نخست کتاب «لسان‌الوقت خراسان» در 60 صفحه مصور به‌زودی از سوی انتشارات قاف مشهد چاپ و منتشر خواهد شد. شمارگان و بهای این کتاب هنوز مشخص نشده است.
کد مطلب : ۱۷۳۵۳۲
https://www.ibna.ir/vdcippazrt1ayw2.cbct.html
گزارشگر : زهرا حقانی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب